niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Wyszli z domu. Gdzie są? Policja szuka zaginionych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2012, 12:53

W dniu zaginięcia Łukasz Wygadańczuk ubrany był w żółtą koszulkę z ciemnymi wstawkami, ciemne spodni
W dniu zaginięcia Łukasz Wygadańczuk ubrany był w żółtą koszulkę z ciemnymi wstawkami, ciemne spodni

Czwarty tydzień policjanci poszukują 14-letniego Łukasza Wygadańczuka z Hrubieszowa. Takich przypadków jest więcej

Ostatni raz 14-latek widziany był 25 maja wieczorem w okolicy hrubieszowskich baraków przy ul. Ceglanej. Tego dnia w szkole była wywiadówka. Od tamtej nie ma po nim śladu.

Chłopiec zostawił w domu telefon komórkowy. Policja prowadzi intensywne poszukiwania zaginionego. Na razie bez rezultatów.

Każdego roku zgłaszanych jest ok. 15 tys. zaginięć, z czego ok. 3,5 tys. dotyczy dzieci w wieku 13–17 lat. W ciągu 5 miesięcy tego roku w województwie lubelskim poszukiwano 239 osób, w tym 41 dzieci do 16 roku życia.

– Wielokrotnie przyczyną zaginięć starszych dzieci i młodzieży jest ucieczka – informuje Agnieszka Duszyńska z Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.

Powody to głównie nieporozumienia rodzinne i problemy w szkole. – Uciekinierzy bardzo szybko się odnajdują – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji wojewódzkiej..

Ale nie zawsze. Minęło 5 lat od zaginięcia Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa (pow. zamojski). 26 maja 2007 r. 10-letni wówczas chłopiec wyszedł z domu z kolegami nad rzekę i ślad po nim zaginął.

W przypadku osób dorosłych często zdarzają się wypadki, urazy powodujące zaniki pamięci. Znikają również ludzie zdrowi. Wielu z nich świadomie zrywa kontakty z bliskimi. Niektórzy spośród zaginionych to ofiary przestępstw, na przykład uprowadzeń lub morderstw.

Na terenie powiatu biłgorajskiego policja poszukuje w tej chwili siedmiu zaginionych. Dwa tygodnie temu – po dwóch dniach poszukiwań – odnalazł się 42-letni mieszkaniec Nadrzecza. – Kręcącego się przy torach na trasie Ciosmy–Dąbrowica zaginionego rozpoznała kobieta, a następnie powiadomiła nas o tym – wspomina Tomasz Kasprzyk z biłgorajskiej policji.

Na terenie powiatu zamojskiego zaginionych jest 13 osób. Najdłużej trwają poszukiwania Anny Kmieć z Zamościa, która zaginęła w 1991 r. Miała wtedy 17 lat. Od 14 marca trwają poszukiwania 48-letniego Jana Romańczuka z Janówki Wschodniej (gm. Komarów).

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego poszukują 9 zaginionych. Najdłużej, bo od 1 stycznia 2003 r., poszukiwany jest Piotr Stelmaszczuk z Tyszowiec

Hrubieszowska policja oprócz Łukasza Wygadańczuka poszukuje jeszcze dwóch osób. To Monika Dubienko z Hrubieszowa, która wyszła z domu 2 grudnia 2002 r. (miała wtedy 17 lat) i 35-letnia Marta Mazurek z Przewodowa, która zaginęła 3 października 2011 r.

Wszystkie osoby, które widziały osoby zaginione lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat ich miejsca pobytu proszone są o kontakt z policją, tel. 997 lub 112.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!