niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

W okresie przedświątecznym, jak co roku, hodowcy wigilijnej ryby nie muszą martwić się o zbyt towaru. Karpia na stole chce mieć każdy, bo chyba nikt nie wyobraża sobie Wigilii bez potrawy z tej ryby. Gospodarstwa rybackie, działające na terenie Zamojszczyzny już rozpoczęły przedświąteczną sprzedaż.

W tym roku u hodowców w Łaszczowie, Zimnie, Hrebennem i Wierzbicy cena detaliczna karpia wyniesie 8 zł, a hurtowa będzie o złotówkę niższa. Prezesi gospodarstw rybackich zgodnie twierdzą, że sprzedadzą mniej ryb niż przed rokiem. Wpłynęła na to nie skromna zawartość portfeli mieszkańców regionu, ale niekorzystne warunki pogodowe dla hodowli. - Dlatego liczymy na sprzedaż około stu pięćdziesięciu ton karpia - mówi Wiesław Jurkiewicz, prezes Gospodarstwa Rybnego w Łaszczowie. - W porównaniu do ubiegłego roku będzie to o 20 procent mniej.
Zakład Rybny w Topornicy zamierza sprzedać przed świętami około dwustu ton karpia. - W porównaniu z rokiem ubiegłym odnotujemy spadek na poziomie 10 procent - informuje Bogdan Malczewski. Jednocześnie prezesi podkreślają, że nie odnotowano na razie prób kradzieży ryb z hodowli. - Być może dlatego, że teren jest ciągle pilnowany - dodają.
Niebawem w Zamościu zostaną ustalone miejsca, gdzie będzie można prowadzić przedświąteczną sprzedaż ryb. W ubiegłym roku punkty sprzedaży znajdowały się na Rynku Nowego Miasta, Starówce, przy ul. Orzeszkowej i na osiedlu J. Zamojskiego. - Ci , którzy nie posiadają stoiska i będą sprzedawać karpie z samochodów, mogą rozpocząć handel nie wcześniej, niż cztery dni przed świętami - mówi Wiesław Gramatyka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu. - Jak co roku, będziemy sprawdzać, czy sprzedawcy na targowiskach posiadają koncesje.
Komendant dodaje, że straż już rozpoczęła kontrolę sprzedawców choinek. Funkcjonariusze sprawdzają, skąd pochodzą drzewka i czy ich sprzedawcy posiadają aktualną asygnatę na zakup.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!