niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Za dziury na drogach winią urzędników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2009, 15:38
Autor: Piotr Stasiuk

Wyboje są takie, że trudno je ominąć. Na dodatek ul. Dobra położona jest tak, że deszczówka spływa na nią ze wszystkich sąsiednich. Mieszkańcy żartują, że nazwa ulicy wzięła się tylko stąd, że mieszkają przy niej sami dobrzy ludzie.

- Trelinka, którą wyłożona jest ulica nie nadaje się do dalszej eksploatacji, a korzystają z niej również mieszkańcy trzech bocznych ulic, czyli w sumie około 130 domów - opowiada zamojska radna Wanda Sędłak.

- Nawierzchnia stwarza niebezpieczeństwo i dla dziecka jadącego na rowerze i dla kobiety z wózkiem - dorzuca Józef Bełkot, mieszkaniec ulicy Dobrej w Zamościu. - Już niejeden sobie rękę albo nogę złamał - wtóruje mu sąsiadka Alicja Płatek.

Ale dziurawa nawierzchnia to nie jedyny kłopot na Dobrej.- W zimie i po dużych deszczach jest okropnie. Woda nie spływa, tylko nam tworzy wielki basen. Jadąc po tym rozlewisku można zniszczyć zawieszenie, bo nie widać dziur na drodze - wyjaśnia Stanisław Pomaniec.

- Sam podniosłem krawężnik, żeby mnie nie zalewało. - Wiele osób musiało także pozasypywać kanały w garażach. A i tak po deszczu trzeba wypompowywać wodę z piwnic - skarży się Jan Nowak i dodaje, że sen z powiek spędza im także azbestowy wodociąg, prowadzący wodę do ich mieszkań. - Bo to szkodzi naszemu zdrowiu - uważa.

Mieszkańcy ulicy Dobrej zapewniają, że chętnie jakoś włączyliby się do inwestycji, byleby tylko miasto chciało im pomóc. Ale jak dotąd nie mieli na to szansy.

- Od lat składamy wnioski i petycje. Było już ich chyba ze 40. A Zarząd Dróg Grodzkich wciąż powtarza, że tej ulicy nie ma w planie - załamuje ręce Wanda Sędłak. - Tyle się mówi o szkodliwości azbestu. Dawno już tego nie powinno być. Mamy przecież XXI wiek.

Urzędnicy tymczasem uspokajają.

- Azbest jest szkodliwy, gdy działa przez powietrze, głównie na drogi oddechowe - przekonuje Arkadiusz Iwaniuk, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie. - Zaś azbestowa rura wodociągowa nie jest narażona na korozję.

A co z dziurami w drodze? Wygląda na to, że prędko nie znikną, bo… ulicy Dobrej znowu nie ma w drogowych planach na lata 2009-2011.

- Ale w 2010 będzie ustalany nowy program remontów dróg. Chciałabym, żeby weszło do niego jak najwięcej ulic, ale budżet jest jaki jest. Za wcześnie, by cokolwiek przesądzać - rozkłada ręce Anna Muszyńska, dyrektor ZDG w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anned
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anned
anned (11 lutego 2009 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkańcy ulicy Dobrej narzekają na ulicę, ale nie chodzą po błocie tak jak mieszkańcy ul. Robotniczej na Karolówce a w lecie wdychają tumany pyłu z lasowanego żużlu. Ulica Robotnicza również nie jest uwżględniona w najbliższym planie inwestycyjnym.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!