sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Zabronili radnemu wygłoszenia historycznego referatu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2008, 15:32

Radny wykładu historycznego z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja wygłaszać nie powinien. Dlaczego? Bo potem każdy zechce to robić...

Tak uważa Jan Wojciech Matwiejczuk, przewodniczący zamojskiej Rady Miasta i dlatego nie dopuści radnego SLD do trzeciomajowej mównicy.

- Nie każdy nadaje do pisania tego typu referatów - twierdzi Wiesław Nowakowski, radny SLD i absolwent historii UMCS w jednej osobie. - A ja mam odpowiednie przygotowanie i zrobiłbym to nie sztampowo. I nie byłoby tam nic o Róży Luksemburg. A tak może niektórzy myślą. Odmowna decyzja jest dla mnie naprawdę niezrozumiała.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Zamościu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się w piątek (początek godz. 9.30). Z tej okazji referat wygłosi dr Jacek Krzysztof Danel z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Zaplanowano też koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Nowakowski nie chciał ograniczyć się tylko do roli słuchacza. Zamierzał przygotować na uroczystość referat historyczny. - Ale na konwencie RM usłyszałem, że jego wygłoszenie jest niemożliwe - złości się. - Przewodniczący wytłumaczył, że gdy zacznę występować, to wszyscy radni zechcą mieć referaty! I mnie nie dopuścił.

O czym miał być "zablokowany” referat? - O genezie Konstytucji 3 Maja - wyjaśnia Nowakowski. - Ale chciałbym sięgnąć dalej niż to się zwykle robi. W referacie byłoby np. o przywilejach szlacheckich. Szkoda, że to nie wyszło.

Na ostatniej sesji RM nikt nie stanął w obronie umiejętności radnego. Jednak nie wszyscy zgadzają się z decyzją szefów RM. - Bo taki kij ma dwa końce i... nie wiem co miał na myśli nasz przewodniczący - zastanawia się Wanda Sędłak, radna PiS. -Ale jestem matematykiem i referatu z historii wygłaszać nie zamierzam.

Radny Nowakowski jest z SLD, jednak pracuje jako nauczyciel i ma prawo się wypowiedzieć... Kłopot tylko czy powinien to robić na tak ważnym forum? - Radny obojętnie jakiej opcji ma prawo wygłaszał referaty o konstytucji 3 maja - mówi tymczasem Marek Kudela (PO).

Co na Jan Wojciech Matwiejczuk? Na sesji nie powiedział na ten temat ani słowa, a później był nieuchwytny. - Urząd Miejski współorganizuje tę sesję, bo m.in. będzie się ona odbywać na terenie Ratusza, ale jej porządek ustala przewodniczący RM - tłumaczy Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. - On też zaprasza gości i osoby wygłaszające referaty. Takie są zasady. - Dowiedziałem się o odmowie dla pana radnego Nowakowskiego na sesji - dodaje Krzysztof Zwolan, wiceprzewodniczący RM. - Nie konsultowano tego ze mną.

Bogdan Nowak
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jk
czytelnik
POLITYCZNIE NIESŁUSZNY
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jk
jk (2 maja 2008 o 00:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten radny jest ok. Powinien się wygadać.
Rozwiń
czytelnik
czytelnik (1 maja 2008 o 07:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czemu ten gość taki czerwony na twarzy ze złości czy taką ma cerę.A REFERATY WINNI ODCZYTYWAĆ LUDZIE Z DOROBKIEM NAUKOWYM A NIE PARTYJNYM.PROPONUJĘ ODCZYT REFERATU Z OKAZJI 1 MAJA WE WŁASNYM ŚRODOWISKU .
Rozwiń
POLITYCZNIE NIESŁUSZNY
POLITYCZNIE NIESŁUSZNY (30 kwietnia 2008 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BO REFERATY NA OFICJAŁKACH MOGĄ WYGŁASZAĆ TYLKO LUDZIE O POLITYCZNIE SŁUSZNYCH POGLĄDACH A NIE INNI KTÓRZY MAJA POGLĄDY NIESŁUSZNE LUB NALEŻĄ DO NIESŁUSZNYCH POLITYCZNIE ORGANIZACJI. A MY MAMY WIERZYC W DEMOKRACJĘ.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!