sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Zainwestujesz zimą, odrobisz latem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2008, 15:28

Najpierw trzeba załapać się na kurs, przejść go i zdać egzamin końcowy. A później pozostanie już tylko szukać sobie zatrudnienia na jakimś kąpielisku.

Okazja nadarzy się wkrótce, bo zamojski oddział WOPR na zbliżające się ferie zimowe zaplanował kurs na młodszych ratowników wodnych.

Aby do niego przystąpić należy mieć ukończone 12 lat i ważną legitymację członkowską WOPR z zaświadczeniem lekarskim o dobrym stanie zdrowia. Ale trzeba również przejść egzamin wstępny.

- Składa się na niego przepłynięcie 50 metrów w czasie nie dłuższym niż 45 sekund i pokonanie pod wodą 15 metrów. Trzeba też wykazać się umiejętnością pływania na grzbiecie z pracą nóg do żaby - wylicza Piotr Synowiec, szef zamojskiego WOPR i zachęca do udziału w kursie, który ruszy już 14 stycznia na Krytej Pływalni w Zamościu (ul. Zamoyskiego 62 A). Tego dnia (godz. 6.30) odbędzie się egzamin dla kandydatów na ratowników. Później rozpoczną się zajęcia. Potrwają do 21 stycznia i zakończą egzaminem. Za kurs trzeba będzie jednak zapłacić.

- Najprawdopodobniej około 400 zł - mówi Edyta Budzyńska z biura WOPR i dodaje, że zainwestowane zimą pieniądze będzie można odrobić już w czasie najbliższych wakacji. - Bo zatrudniani przez nas młodsi ratownicy za miesiąc pracy dostawali dotąd około 750 - 800 złotych - mówi.

Więcej informacji o kursie można uzyskać bezpośrednio u organizatorów lub telefonując na nr (084) 639 14 57 bądź kom. 0504 910 919.
(ak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!