czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Zamojscy radni zbombardowali podwyżki za wodę i ścieki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2010, 13:42
Autor: Bogdan Nowak

To była prawdziwa batalia. Najpierw zaplanowanym przez zamojskie PGK podwyżkom za wodę i ścieki sprzeciwili się szefowie dwóch Spółdzielni Mieszkaniowych i Zakładu Gospodarki Lokalowej, a potem miejscowi radni. Efekt? Podwyżek nie uchwalono.

– Opłaty u nas należą do najniższych w województwie – przekonywał Franciszek Josik, prezes PGK w Zamościu na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Zaplanowana podwyżka nie obciąży znacząco mieszkańców miasta. Nam ułatwi funkcjonowanie.

O tym, że zamojski PGK chciał wprowadzić podwyżki opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wiadomo od kilku tygodni.

Teraz za każdy metr sześcienny trzeba zapłacić 4 zł i 88 gr (opłata jest pobierana łącznie). PGK uważa, że to za mało. Forsował podwyżkę o 27 groszy (czyli o 5,53 proc.).

Nie spodobało się to szefom SM im Zamoyskiego, SM im. Łukasińskiego i prezesowi Zakładu Gospodarki Lokalowej.

– Przecież nie każdego roku muszą być wprowadzane nowe taryfy (ostatnia podwyżkę PGK wprowadził na początku 2009 r.-red.) – tłumaczy Jerzy Nizioł, prezes SM im. Łukasińskiego w Zamościu. – Ta podwyżka nie wydaje się nam uzasadniona. Dlatego jesteśmy przeciwko planom PGK.

Pismo w tej sprawie napisane przez szefów spółdzielni i prezesa ZGL trafiło do przewodniczącego zamojskiej Rady Miejskiej. Było szeroko dyskutowane.

– Rozmawialiśmy o tym na komisjach – mówił Wiesław Nowakowski, zamojski radny miejski (SLD). – Z tego co mówi prezes Josik wynika, że planowanym podwyżkom winni są.. odbiorcy. Jak to możliwe? Bo im bardziej ludzie oszczędzają wodę, tym ona jest droższa… Taki mechanizm. Koszty spółki trzeba jakoś pokrywać…

– Żadne argumenty pana prezesa PGK w tej sprawie mnie nie przekonują – skwitował Marek Dziura, zamojski radny PiS

Dyskusja w tej sprawie trwała na sesji godzinę. W końcu odbyło się głosowanie. Za uchwaleniem podwyżki było 7 rajców, 8 było przeciwko, a reszta wstrzymała się od głosu. Podwyżka nie przeszła.

Nie wszyscy byli z tego zadowoleni.

– PGK dobrze sobie radzi – tłumaczył Antoni Zieliński, zamojski radny miejski (odszedł niedawno z klubu PiS). – Jednak ceny prądu i m.in. benzyny rosną. Powinniśmy to brać pod uwagę. Ta podwyżka byłaby do przyjęcia i pomogłaby spółce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
J- an -o -sik
zbulwersowana.
mieszkaniec
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

J- an -o -sik
J- an -o -sik (24 lutego 2010 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dobrze.
Rozwiń
zbulwersowana.
zbulwersowana. (23 lutego 2010 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hrubieszów bije rekordy.Pytanie gdzie są radni?Dlaczego nikt nie był za ludem.Przed wyborami zrobi się głośno.
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (23 lutego 2010 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech poszukają oszczędności na trenie miasta, gdzie nie spojrzeć ziemia bez sniegu - roztopiony ciepłem wydzielanym przez rurociągi - toż to ogromne straty.
Rozwiń
Liberator
Liberator (23 lutego 2010 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w jednej z podzamojskich gmin Łabunie za ścieki płacą już dawno ponad 10 zł/m sześć pomimo że jest oczyszczalnia, a w Zamościu 5 zł nie mogą płacić?
Rozwiń
mel
mel (23 lutego 2010 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hrubieszów wszystkich przebił z cena wody i ścieków , tutaj przyklepuje się wszystko , tylko miejsc pracy nie potrafią stworzyć bo to już za trudne
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!