niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Zamojskie gminy już na finiszu programu eUrząd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2011, 13:29

W szczebrzeskim magistracie niezbędny sprzęt już jest i działa (Tomasz Gaudnik)
W szczebrzeskim magistracie niezbędny sprzęt już jest i działa (Tomasz Gaudnik)

Nie trzeba będzie wychodzić z domu, żeby załatwić sprawy w urzędzie. Takie udogodnienia już za kilka tygodni czekać będą mieszkańców kilku zamojskich gmin, w których uruchomiona zostanie usługa "eUrząd”.

– W tej chwili trwa testowanie całego systemu. Pełna usługa zostanie uruchomiona od nowego roku – zapowiada Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna.

Ta gmina wspólnie z kilkoma innymi włączyła się w projekt pod nazwą "Budowa społeczeństwa informacyjnego poprzez informatyzację samorządów Powiatu Zamojskiego”. Liderem jest gmina Łabunie, ale korzyści z programu będą mieli także mieszkańcy gmin Komarów Osada, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Szczebrzeszyn, Stary Zamość i Zwierzyniec.

Na czym polegają zmiany? Dzięki eUrzędowi każdy mieszkaniec będzie mógł załatwić bez wychodzenia z domu wszystkie sprawy, które do tej pory wymagały osobistego stawiennictwa w magistracie. Ponadto, po złożeniu wniosku, będzie można sprawdzić na jakim etapie realizacji jest poszczególna sprawa.

– To świetna sprawa – cieszy pani Magda ze Szczebrzeszyna. – Jak ktoś mieszka daleko albo gdy jest chory, będzie mógł złożyć pismo przez Internet.
Zanim jednak mieszkańcy dostana do dyspozycji nowe narzędzie, samorządy musiały się doposażyć i unowocześnić pracę swoich urzędów.

Za unijne pieniądze zakupiony został nowoczesny sprzęt komputerowy, zmodernizowano sieci komputerowe w gminach, wdrożono oprogramowania umożliwiające elektroniczny obieg dokumentów, jak również oprogramowania systemowe. Zmodernizowane zostały ponadto samorządowe strony internetowe oraz powstały publiczne punkty dostępu do Internetu, tzw. infomaty i hotspoty.

Całkowita wartość projektu to dokładnie 3 mln 76 tys. 506 zł i 25 groszy. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego przyznał na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości ponad 2,6 mln zł.

Jak zapewniają samorządowcy, system jest już właściwie wdrożony, ale potrzeba jeszcze kilku tygodni na jego dokładne przetestowanie i wychwycenie ewentualnych błędów. Czy jednak wszyscy mieszkańcy będą chcieli z nowinek skorzystać?

– Te usługi to nie dla mnie – mówi 60-letni pan Stanisław ze Szczebrzeszyna. – Nie znam się na komputerach.

JAK TO DZIAŁA?
Żeby korzystać z usługi należy się zarejestrować na specjalnej stronie, która znajduje się pod adresem http://eurzad.informatyzacja-labunie.pl/einteresant/index.php?action=registration. Po wypełnieniu pól formularza trzeba udać się jednorazowo do urzędu, aby dokonać aktywacji konta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!