wtorek, 30 maja 2017 r.

Zamość

Zamojskie meble sprzedane

Autor: (s-ów)

Wchodzące w skład Zamojskich Fabryk Mebli – zakłady w Tarnawatce i Zamościu znalazły wczoraj nabywców. Fabrykę
w Zamościu kupiła znana firma meblarska Black Red White z Biłgoraja, zaś w Tarnawatce – Eurodom z Suśca. – W Zamościu sprzedana została cała zorganizowana część przedsiębiorstwa, oprócz kotłowni i rozjazdu kolejowego – wyjaśnia syndyk masy upadłościowej Zbigniew Okoniewski.

– Jeżeli w ciągu trzech dni sędzia komisarz nie wstrzyma wykonania uchwały Rady Wierzycieli, transakcja dojdzie do skutku. To drugi już przetarg na sprzedaż majątku ZFM. Pierwszy nie doszedł do skutku, z powodu braku oferentów. W tym przystąpił do przetargu jeden podmiot. Zaoferował cenę niższą niż wynikało to z wyceny rzeczoznawców, a opiewającą na 16,5 mln zł. Syndyk nie ujawnił, jaką cenę faktycznie uzyskał. Wymagała ona zgody Rady Wierzycieli
i taka została udzielona. Sprzedanie całości, położonego na 14 ha przedsiębiorstwa daje nadzieję na uruchomienie produkcji, której zaniechano w grudniu ub. roku. Nie nastąpi to jednak szybko. Fabryka wymaga bowiem remontu dachów, modernizacji przestarzałego systemu odpylania i zmiany technologii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zakupem nie sprzedanej kotłowni zainteresowane są władze miasta.
Z kolei nieczynny od sześciu lat zakład ZFM w Tarnawatce zakupiła spółka Eurodom z Suśca, specjalizująca się
w budowie domków letniskowych.
Jak się dowiedzieliśmy, syndyk we wrześniu częściowo zaspokoił roszczenia załogi ZFM, wypłacając przy pomocy Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych należne wynagrodzenia za styczeń i luty br. Jak zapewnił, zaległa część zostanie uregulowana do końca października.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!