poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Zamojskie meble sprzedane

  Edytuj ten wpis
Autor: (s-ów)

Wchodzące w skład Zamojskich Fabryk Mebli – zakłady w Tarnawatce i Zamościu znalazły wczoraj nabywców. Fabrykę
w Zamościu kupiła znana firma meblarska Black Red White z Biłgoraja, zaś w Tarnawatce – Eurodom z Suśca. – W Zamościu sprzedana została cała zorganizowana część przedsiębiorstwa, oprócz kotłowni i rozjazdu kolejowego – wyjaśnia syndyk masy upadłościowej Zbigniew Okoniewski.

– Jeżeli w ciągu trzech dni sędzia komisarz nie wstrzyma wykonania uchwały Rady Wierzycieli, transakcja dojdzie do skutku. To drugi już przetarg na sprzedaż majątku ZFM. Pierwszy nie doszedł do skutku, z powodu braku oferentów. W tym przystąpił do przetargu jeden podmiot. Zaoferował cenę niższą niż wynikało to z wyceny rzeczoznawców, a opiewającą na 16,5 mln zł. Syndyk nie ujawnił, jaką cenę faktycznie uzyskał. Wymagała ona zgody Rady Wierzycieli
i taka została udzielona. Sprzedanie całości, położonego na 14 ha przedsiębiorstwa daje nadzieję na uruchomienie produkcji, której zaniechano w grudniu ub. roku. Nie nastąpi to jednak szybko. Fabryka wymaga bowiem remontu dachów, modernizacji przestarzałego systemu odpylania i zmiany technologii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zakupem nie sprzedanej kotłowni zainteresowane są władze miasta.
Z kolei nieczynny od sześciu lat zakład ZFM w Tarnawatce zakupiła spółka Eurodom z Suśca, specjalizująca się
w budowie domków letniskowych.
Jak się dowiedzieliśmy, syndyk we wrześniu częściowo zaspokoił roszczenia załogi ZFM, wypłacając przy pomocy Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych należne wynagrodzenia za styczeń i luty br. Jak zapewnił, zaległa część zostanie uregulowana do końca października.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!