niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Zamojszczyzna: Będą zamykać szkoły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2012, 10:47

Gmina Werbkowice nie chciała dokładać do Szkoły Podstawowej w Turkowicach, dlatego ją zlikwidowano.
Gmina Werbkowice nie chciała dokładać do Szkoły Podstawowej w Turkowicach, dlatego ją zlikwidowano.

Niektóre samorządy decydują się na tworzenie zespołów szkół. Inne twierdzą, że nie mają innego wyjścia i chcą zamykać najmniejsze placówki. – Nie stać nas do ciągłe dokładanie do szkół – powtarzają.

Władze gminy Mircze rozpoczęły procedurę utworzenia Samorządowego Zespołu Szkół. Mają go tworzyć mireckie podstawówka i gimnazjum.

Obydwie placówki zajmują dwa budynki, połączone łącznikiem, a uczniowie korzystają ze wspólnej sali gimnastycznej i stołówki. Rada Gminy już przyjęła uchwałę w tej sprawie, a po feriach rozpoczną się konsultacje z rodzicami i nauczycielami. Jeśli całą procedurę uda się przeprowadzić pomyślnie, placówki w nowej strukturze będą funkcjonować od nowego roku szkolnego.

Podobna sytuacja jest w Józefowie, gdzie władze przymierzają się do utworzenia Samorządowego Zespołu Szkół, który będą tworzyć Gimnazjum i LO w Józefowie. W nowej strukturze organizacyjnej będzie jedna dyrekcja i administracja. Propozycję samorządowców jednogłośnie zaakceptowały już rady pedagogiczne obu placówek.

Nad utworzeniem zespołów szkół zastanawiają się też m.in. władze miejskie Zamościa i Hrubieszowa (w obu miastach utworzono wcześniej po jednym zespole szkół, które tworzą podstawówka i gimnazjum, w Zamościu – przy ul. Peowiaków, w Hrubieszowie – przy ul. Żeromskiego).

A ile szkół zniknie z mapy oświatowej Zamojszczyzny? – Samorządy mają czas do końca lutego na podjęcie uchwał intencyjnych o zamiarze likwidacji szkół – wyjaśnia Jan Lelonek, kierownik zamojskiego oddziału zamiejscowego Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Do likwidacji lub przekształceń placówek oświatowych przymierzają się w powiecie biłgorajskim władze gmin Frampol, Tereszpol i Biłgoraj.

W powiecie hrubieszowskim do zamknięcia wytypowano m.in. podstawówki w Malicach i Hostynnem, do których uczęszcza obecnie po 49 uczniów. Na ostatniej sesji radni gminy Werbkowice podjęli uchwały o zamiarze likwidacji obu placówek.

Jeżeli pomysł zostanie sfinalizowany, od nowego roku szkolnego na terenie gminy będą funkcjonować tylko dwa samorządowe zespoły szkół – w Werbkowicach i Sahryniu. Do "odstrzału” jest też podlegający powiatowi Zespół Szkół w Turkowicach, czyli popularny przed laty "rolniczak”. W gminie Horodło do zamknięcia przewidziane są szkoły podstawowe w Kopyłowie i Matczu.

W powiecie tomaszowskim może być zlikwidowanych kilkanaście szkół: 6 zamierza zamknąć gmina Tomaszów, a władze Suśca 5. Pod znakiem zapytania stoi dalsze funkcjonowanie szkoły filialnej w Niemirówku (gm. Tarnawatka).

Ważą się losy trzech podstawówek w gminie Adamów (pow. zamojski). Udział w dzisiejszej sesji Rady Gminy zapowiedzieli rodzice uczniów z Bliżowa, Jacni i Bondyrza, którzy nie godzą się na zamykanie szkół.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Cheap Jordans
Konrad
bests by dre uk
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Cheap Jordans
Cheap Jordans (16 kwietnia 2012 o 05:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url=http://www.gojordanshoes.com]Cheap Jordans[/url]
[url=http://www.cheapairmax2011shoes.com]Cheap Air Max 2011[/url]
[url=http://www.cheapnikedunks2011.com]Cheap Nike Dunks[/url]
[url=http://www.cheapairforceonesshop.com]Cheap Nike Air Force Ones[/url]
[url=http://www.cheappumashoesstore.com]Cheap Puma Shoes[/url]
[url=http://www.cheapshoxonsale.com]Cheap Nike Shox[/url]
[url=http://www.salecoachbagsdiscount.com]Cheap Coach Handbags[/url]
[url=http://www.onsalecheapnfljerseys.com]Cheap NFL Jerseys[/url]
[url=http://www.cheapjordans2012shoes.com]Air Jordan 2012[/url]
[url=http://www.cheapnikeairmax2012.com]Cheap Nike Air Max 2012[/url]
[url=http://www.cheapdunks2012.com]Cheap Nike Dunks 2012[/url]
[url=http://www.cheapshox2012.com]Cheap Shox 2012[/url]
[url=http://www.cheappuma2012.com]Cheap Puma 2012[/url]
[url=http://www.coogijeansdiscount.com]Cheap Coogi Jeans[/url]
[url=http://www.cheaplvbagssale.com]Cheap Louis Vuitton Handbags[/url]


[url=http://www.cheapairmaxshoes2sale.com]Cheap Air Max 2011[/url]
[url=http://www.cheapjordanshoes2sale.com]Jordan 2012[/url]
[url=http://www.cheapshox2sale.com]Nike Shox NZ[/url]
[url=http://www.nikedunks2sale.com]Nike Dunks[/url]
[url=http://www.cheappumashoes2sale.com]Cheap PUMA Shoes[/url]
[url=http://www.cheapjordansaaa.com]Cheap Jordans[/url]
[url=http://www.cheapairmax2011aaa.com]Cheap Air Max 2011[/url]
[url=http://www.cheapshoxnzbuy.com]cheap shox nz[/url]
[url=http://www.cheapdunksbuy.com]cheap dunks[/url]
[url=http://www.cheappumashoesbuy.com]cheap puma shoes[/url]
[url=http://www.nfljerseys2sale.com]NFL Jerseys[/url]
[url=http://www.nbajerseystobuy.com]NBA Jerseys[/url]
[url=http://www.nfljerseystobuy.com]NFL Jerseys[/url]
[url=http://www.nbajerseys2sale.com]NBA Jerseys[/url]
[url=http://www.cheapairmax2012buy.com]Cheap Air Max 2012[/url]
[url=http://www.cheapjordans2012buy.com]cheap jordans[/url]
[url=http://www.cheapshoxr4buy.com]cheap shox r4[/url]
[url=http://www.cheappuma2012shoes.com]cheap puma 2012[/url]
[url=http://www.cheapnikedunks2012shoes.com]cheap nike dunks 2012[/url]
[url=http://www.cheapairmax2013.com]cheap air max 2013[/url]
[url=http://www.cheapjordans2013.com]cheap jordans[/url]
[url=http://www.cheapnikedunks2013.com]cheap nike dunks[/url]
[url=http://www.cheapnikeshox2013.com]cheap nike shox[/url]
[url=http://www.cheappuma2013shoes.com]cheap puma shoes[/url]
Rozwiń
Konrad
Konrad (6 marca 2012 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ja' timestamp='1328348154' post='592530']
po pierwsze- szkoly likwiduja bo nie ma w nich dzieci - to chyba ca;kiem rozsadne bo taniej wyjdzie utrzymac jedna wieksza placowke anizeli kilka mniejszych - to nie jest dziwne....ale zastanowmy sie ile zostaloby w budzecie gdyby zacna grupa nauczycieli zaczela pracowac na kodeks pracy a nie w ramach smiesznej karty nauczyciela...ale poki co to zbyt silna grupy ktora w naszym panstwie nie zostala jeszcze rozliczona...
[/quote]
Bez karty bedzie drożej. Wsyatrczy policzyć jakie wyjdą nadgodziny, godziny pracy w nocy itp "kwiatki". Strat w postaci koniecznosci organizowania np spotkań z rodzicami w godzinach pracy nauczycieli i konieczności zwalniania sie rodziców z pracy by w nich uczestniczyć (kosztem np urlopu) nikt nie liczy? ;-)
Rozwiń
bests by dre uk
bests by dre uk (20 lutego 2012 o 07:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Business Instrumentals Just by Dr Dre Tempt Ten years younger[url=http://www.discount-beatsbydre.co.uk/]beats by dre uk[/url] , Ear-Canal compliment at bay, and which i possess the correct pals relating to the Business Instrumentals Just by Dr Dre to make sure you isolate all the usb tones[url=http://www.beatsbydrdreproducts.org/]beats by dre[/url] , this particular reasonable superior quality is [url=http://www.beatsbydrecasque.fr/]beats by dre casque[/url] normally in this article usual.[url=http://www.beatsheadphones-australia-outlet.com/]Beats By Dr Dre[/url] It's a really sparkling reasonable and contains a fabulous punchy however it is not overtly amazing bass. Highlights for beats which i just didn't [url=http://www.auriculares-beatsbydre-webshop.es/]Auriculares Beats[/url] recognize by means of other sorts of Instrumentals Just by Dr Dre are usually transparent relating to all of these. I will tell you make reasonable good relating to the [url=http://www.discount-beatsbydreoutlet.co.uk/]Beats By Dre UK[/url] mids and additionally levels along with amount upgraded relating to the bass [url=http://www.beatsbydrdre-webshop.ca/]Beats By Dre Canada[/url], still less than [url=http://www.beatsbydrdre-australia-sale.com/]Discount Beats By Dr Dre[/url] all the Fantastic [url=http://www.beatsbydre-uk-outlet.co.uk/]dre beats headphones[/url] Instrumentals Business [url=http://www.beatsbydreheadphones.de/]Beats By Dre Deutschland[/url] as an illustration, [url=http://www.drebeatsheadphones.ca/]Cheap Beats By Dre[/url] which you'll find stellar in this region. [url=http://www.discount-beatsbydre-australia.com/]Beats By Dre Australia[/url] Dre and additionally Iovine experience [url=http://www.cuffie-beatsbydre-outlet.it/]Beats By Dr Dre Cuffie[/url] prolonged all the customs about employing several [url=http://www.casque-beatsbydre.fr/]Casque beats by dr dre[/url] writers and singers to build most of the variety [url=http://www.casquebeatsbydrdre.fr/]beats by dre France[/url] of headphones.
Rozwiń
to-to
to-to (19 lutego 2012 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...a u nas na osiedlu też w piątek szkołę zamknęli! - ale w poniedziałek rano znów otworzą
Rozwiń
retor
retor (18 lutego 2012 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ja' timestamp='1328348154' post='592530']
po pierwsze- szkoly likwiduja bo nie ma w nich dzieci - to chyba ca;kiem rozsadne bo taniej wyjdzie utrzymac jedna wieksza placowke anizeli kilka mniejszych - to nie jest dziwne....ale zastanowmy sie ile zostaloby w budzecie gdyby zacna grupa nauczycieli zaczela pracowac na kodeks pracy a nie w ramach smiesznej karty nauczyciela...ale poki co to zbyt silna grupy ktora w naszym panstwie nie zostala jeszcze rozliczona...
[/quote]
Za co rozliczona, bo nie rozumiem?
Chyba za to, że umiesz pisać, liczyc i posługiwac sie komoputerem!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!