sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Zamojszczyzna: Ekipy budowlane mają pełne ręce roboty. Muszą zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2004, 12:46

Uczniowie opuścili na dwa miesiące szkolne mury, a do akcji przystąpili budowlańcy. Podczas letniej kanikuły prawie w każdej szkole na Zamojszczyźnie planowane są remonty.

- W każdej podlegającej nam szkole coś się robi. Czasem przy pracach remontowych pomagają rodzice - mówi Krzysztof Zwolan, kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Gminy Zamość.
Podczas wakacji w Zespole Szkół w Wysokiem będzie wymieniana podłoga, a w podstawówce w Białobrzegach odnawiany dach. - Złożyliśmy też wniosek do ministra edukacji i sportu o przyznanie z rezerwy budżetowej pieniędzy na przeprowadzenie remontu w Szkole Podstawowej w Białowoli, gdzie chcemy wymienić okna, drzwi i odnowić elewację budynku. Ponadto planujemy remont kotłowni w szkole w Sitańcu - uzupełnia Zwolan.
Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Biłgoraju informuje, że drobne remonty prowadzone są w każdej miejskiej placówce. - W Szkole Podstawowej nr 1 będzie wymieniany dach. Jesteśmy po przetargu na wykonanie tego zadania, które pochłonie 220 tys. zł. Ponadto w SP nr 5, Gimnazjum nr 2 i Przedszkolu nr 3 planowane są kapitalne remonty łazienek, a w żłobku wymienimy węglową kotłownię na gazową - informuje Jan Dudka.
Na laurach nie zamierzają spocząć władze Hrubieszowa. W SP nr 1 będą ocieplane ściany budynku, a drzwi i stolarka okienna zostaną wymienione. W SP nr 2 planuje się adaptację pomieszczenia na szatnie i modernizację sieci centralnego ogrzewania, a w SP nr 3 docieplenie ścian i wymianę stolarki okiennej. - Remonty obejmą również gimnazja, które znajdują się w tych samych budynkach - mówi Marta Mazek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Hrubieszowie.
Ekipy remontowe pojawią się w zamojskich szkołach. W Gimnazjum nr 7 i w SP nr 10 będzie wymieniana stolarka okienna. W SP nr 3 i Bursie nr 1 planuje się remont dachów. W II LO, Gimnazjum nr 2 oraz SP nr 3 będą remontowane sanitariaty przy salach gimnastycznych, a w Przedszkolu nr 14 zostanie odnowiona elewacja budynku. W SP nr 7 planuje się wymianę podłóg w salach lekcyjnych.
W Tomaszowie Lubelskim szkołom pomagają rodzice. - Nie mamy pieniędzy na remonty. Jedynie co mogliśmy zrobić, to we własnym zakresie trochę odnowić pomieszczenia biurowe. Oprócz tego jedną salę lekcyjną malują rodzice i to wszystko - mówi Irena Kulczyńska, dyrektor SP nr 3 w Tomaszowie Lub.
W Gimnazjum nr 2 planuje się malowanie sal i czyszczenie podłóg w budynku przejętym po przedszkolu. Okna i dach wymieniono w zeszłym roku.

Ile na remonty?

Wakacyjne remonty i inwestycje w biłgorajskich placówkach oświatowych będą kosztować ok. 500 tys. zł. Urząd Miasta w Hrubieszowie przeznaczył na ten cel ponad 100 tys. zł. W Zamościu remonty pochłoną 350 tys. zł, a na szkolne inwestycje miasto wyda 1,2 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!