piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Zamojszczyzna: Tak spisali się maturzyści

Dodano: 1 lipca 2008, 13:58

W zamojskim I LO im. Jana Zamoyskiego na 321 maturzystów nie zdała tylko jedna osoba.

Kilkoro uczniów uzyskało najwyższy wynik z matematyki.

- Stanowczo lepiej poszedł poziom rozszerzony, chociaż egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym wypadł bardzo dobrze - przyznaje Grzegorz Nogas, wicedyrektor I LO.

Jak się zdawało? - Na maturze zdawałam cztery przedmioty - mówi Agnieszka Burakowska, uczennica I LO w Zamościu. - Myślałam, że będzie lepiej, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. Na studia wybieram się na krakowskie uczelnie, m.in. AGH, albo na Politechnikę w Lublinie.

W III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu także nie zdała jedna osoba, choć do egzaminu podeszło tu aż 444 maturzystów.

W I Społecznym LO im. Unii Europejskiej w Zamościu na 76 maturzystów egzamin dojrzałości wszyscy zdali. Najlepiej poszła matematyka, średni wynik to 89 proc. Nie gorzej wypadli "biolodzy” czy "chemicy”. W rezultacie zdobyli średnio ok. 80 proc.

W biłgorajskim LO im. ONZ nie zdało 8 osób spośród 356 przystępujących do matury. Najlepiej wypadła chemia na poziomie rozszerzonym, średni wynik to 80 proc. - mówi Marian Klecha, dyrektor liceum.

Z języka angielskiego i matematyki też było całkiem nieźle, bo przeciętne wyniki to 78 i 70 proc.

W Zespole Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim egzamin zdawało 236 licealistów. Tylko dwóm maturzystom nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości. Osiemnaście osób zadeklarowało poprawkę w sierpniu. Bardzo dobrze wypadł język angielski, średnia ocen to 80 proc. z dwóch poziomów. Szkoła może poszczycić się kilkoma najwyższymi wynikami. Na przykład Paulina Klimczuk zdobyła 100 proc. punktów z języka francuskiego na poziomie podstawowym.
(SJ)
Czytaj więcej o:
lol
ob.Serwator
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lol
lol (2 lipca 2008 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważasz że w LO na górce były bardzo dobre wyniki?omg,2 osoby oblały całkowicie+16 osób zadeklarowało poprawke w sierpniu czyli de facto także oblały mature tyle ze z jednego przedmiotu obowiązkowego,a nie dwóch.także jeśli aż 20 osób matury w pierwszym terminie nie zdało,a te niby b.dobre wyniki są podpierane tylko 100% z matury PODSTAWOWEJ z języka francuskiego to nie można powiedziec że pani dyrektor została zwolniona niesłusznie.Żeby uzmysłowic jak mało znaczy 100% z matury z pdst francuskiego dla przykładu podam że w III LO w Zamościu 11 uczniów uzyskało 100% z rozszerzonej matematyki
Rozwiń
ob.Serwator
ob.Serwator (1 lipca 2008 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I za te b. dobre wyniki maturalne (trzeba było na nie zapracować wcześniej) została odwołana w trybie natychmiastowym dyrektorka LO Nr 1 w Tomaszowie Lub. BRAWO Zarząd Powiatu!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!