poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Zamojszczyzna: Tak spisali się maturzyści

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2008, 13:58

W zamojskim I LO im. Jana Zamoyskiego na 321 maturzystów nie zdała tylko jedna osoba.

Kilkoro uczniów uzyskało najwyższy wynik z matematyki.

- Stanowczo lepiej poszedł poziom rozszerzony, chociaż egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym wypadł bardzo dobrze - przyznaje Grzegorz Nogas, wicedyrektor I LO.

Jak się zdawało? - Na maturze zdawałam cztery przedmioty - mówi Agnieszka Burakowska, uczennica I LO w Zamościu. - Myślałam, że będzie lepiej, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. Na studia wybieram się na krakowskie uczelnie, m.in. AGH, albo na Politechnikę w Lublinie.

W III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu także nie zdała jedna osoba, choć do egzaminu podeszło tu aż 444 maturzystów.

W I Społecznym LO im. Unii Europejskiej w Zamościu na 76 maturzystów egzamin dojrzałości wszyscy zdali. Najlepiej poszła matematyka, średni wynik to 89 proc. Nie gorzej wypadli "biolodzy” czy "chemicy”. W rezultacie zdobyli średnio ok. 80 proc.

W biłgorajskim LO im. ONZ nie zdało 8 osób spośród 356 przystępujących do matury. Najlepiej wypadła chemia na poziomie rozszerzonym, średni wynik to 80 proc. - mówi Marian Klecha, dyrektor liceum.

Z języka angielskiego i matematyki też było całkiem nieźle, bo przeciętne wyniki to 78 i 70 proc.

W Zespole Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim egzamin zdawało 236 licealistów. Tylko dwóm maturzystom nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości. Osiemnaście osób zadeklarowało poprawkę w sierpniu. Bardzo dobrze wypadł język angielski, średnia ocen to 80 proc. z dwóch poziomów. Szkoła może poszczycić się kilkoma najwyższymi wynikami. Na przykład Paulina Klimczuk zdobyła 100 proc. punktów z języka francuskiego na poziomie podstawowym.
(SJ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lol
ob.Serwator
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lol
lol (2 lipca 2008 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważasz że w LO na górce były bardzo dobre wyniki?omg,2 osoby oblały całkowicie+16 osób zadeklarowało poprawke w sierpniu czyli de facto także oblały mature tyle ze z jednego przedmiotu obowiązkowego,a nie dwóch.także jeśli aż 20 osób matury w pierwszym terminie nie zdało,a te niby b.dobre wyniki są podpierane tylko 100% z matury PODSTAWOWEJ z języka francuskiego to nie można powiedziec że pani dyrektor została zwolniona niesłusznie.Żeby uzmysłowic jak mało znaczy 100% z matury z pdst francuskiego dla przykładu podam że w III LO w Zamościu 11 uczniów uzyskało 100% z rozszerzonej matematyki
Rozwiń
ob.Serwator
ob.Serwator (1 lipca 2008 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I za te b. dobre wyniki maturalne (trzeba było na nie zapracować wcześniej) została odwołana w trybie natychmiastowym dyrektorka LO Nr 1 w Tomaszowie Lub. BRAWO Zarząd Powiatu!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!