sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Zamość, jaki cudny...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2007, 17:39
Autor: Anna Szewc

Zamojska Starówka ma szanse, by znaleźć się na liście najbardziej urokliwych miejsc w Polsce

Wszystko jest na dobrej drodze. Internauci się spisali i swoimi głosami zapewnili Zamościowi miejsce w gronie kandydatów do tytułu jednego z siedmiu cudów Polski. Jeżeli specjalna kapituła podzieli ich zachwyt i umieści miasto na liście dwudziestu finalistów plebiscytu, wszystko znowu będzie zależało od liczby nadesłanych z Zamościa maili.
- Zagłosuję, na pewno zagłosuję - obiecuje Henryka Adamska, która od 31 lat mieszka w Zamościu i jak zapewnia, nie zamieniłaby go na żadne inne miejsce na ziemi. - To była miłość od pierwszego wejrzenia. I z każdym rokiem tylko się w tym uczuciu utwierdzałam. Bywam czasem u rodziny w Warszawie, ale zaraz chce mi się wracać. Tu jest po prostu pięknie jak nigdzie indziej i z każdym rokiem coraz cudniej.
- Gdyby decydować miała liczba zgłoszeń, wygrałby Zamość, wytypowany przez 40 osób. Drugi na liście Kraków zaproponowało tylko 12 internautów - zapewnia Filip Frydrykiewicz z redakcji Rzeczpospolitej, która ogłosiła plebiscyt na siedem cudów Polski. Do wczoraj na liście pretendentów do tytułu było już 80 pozycji. Przypuszcza, że w mieście skrzyknęła się jakaś grupa zapaleńców, ale to akurat go cieszy. - Bo widać, że zamościanie są ze swojego miasta dumni. Uzasadnienia zgłoszeń Starego Miasta były wyjątkowo emocjonalne.
W tej grupie zapaleńców znalazł się na pewno Karol Garbula, 25-letni rzecznik prezydenta Zamościa. - Głosowałem i namawiałem do tego moich znajomych. Wiem, że kilka głosów oddali też koledzy z wydziału promocji - przyznaje, ale zapewnia, że nie jest to efektem wytycznych Marcina Zamoyskiego. - Swój głos oddałem z domowego komputera. Tylko raz.
Nie mógłby zresztą więcej. - Bo pomyślano to tak, że każdy może typować kilka miejsc, a blokada IP (numer identyfikacyjny komputera) uniemożliwia głosowanie wielokrotnie na jednego z kandydatów - tłumaczy Frydrykiewicz.
Ta sama zasada będzie obowiązywać przy wyłanianiu najcudniejszych z cudnych. Wcześniej jednak, powołana przez Rzeczpospolitą kapituła, w której znajdą się m.in. podróżnicy, architekci i historycy sztuki, spośród wszystkich zgłoszonych wyłoni 20 finalistów. - Sądzę, że ta lista będzie gotowa do końca wakacji. Przez cały wrzesień o wyborze siódemki najlepszych znowu będą decydować internauci - wyjaśnia Frydrykiewicz.
Informacji o plebiscycie należy więc szukać na stronach internetowych Rzeczpospolitej.
Stare Miasto w Zamościu jest piękne, a robi się coraz piękniejsze. W 2005 roku ruszyła rewitalizacja całego zespołu staromiejskiego. Ma się zakończyć za dwa lata i kosztować w sumie ponad 60 milionów złotych. Przeważająca część pieniędzy pochodzi z UE i tzw. funduszu norweskiego
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!