czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Zamość

Zamość: Lądowisko przy szpitalu będzie czynne całą dobę

Autor: dudi

Jeśli pogoda pozwoli przebudowa zakończy się pod koniec grudnia. (SPSW w Zamościu)
Jeśli pogoda pozwoli przebudowa zakończy się pod koniec grudnia. (SPSW w Zamościu)

Rozpoczęła się przebudowa lotniska dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II. Po jej zakończeniu lądowisko szpitalnego oddziału ratunkowego zamieni się w całodobowe.

Przebudowa obejmie przygotowanie podłoża, wymianę nawierzchni, montaż odpowiedniego oświetlenia oraz częściową naprawę i budowę drogi dojazdowej. Inwestycja rozpoczęła się od zrywania płyt starego lądowiska. – Zgodnie z planem nowa płyta będzie większa – wyjaśnia Ryszard Pankiewicz, rzecznik szpitala.

W trakcie remontu lotnicze pogotowie ratunkowe będzie musiało korzystać z innych lądowisk. – Pod Zamościem jest lądowisko w Mokrem. Przejazd przez miasto trwa kilka minut. Prawdopodobnie LPR skorzysta z tej lokalizacji – mówi Pankiewicz. – Na szczęście nie są to częste sytuacje – dodaje.

Jeśli pogoda pozwoli przebudowa zakończy się pod koniec grudnia. – Obiekt ma być oddany do użytku najpóźniej w połowie przyszłego roku – dodaje Pankiewicz. Inwestycja pochłonie ok. 680 tys. zł. Szpital będzie się starał o dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem od 2014 roku każdy szpital z SOR będzie musiał mieć całodobowe lądowisko dla helikopterów. Wygląda jednak na to, że ministerstwo wycofuje się z własnych ustaleń. Resort zdrowia przygotował projekt zmiany w rozporządzeniu. Prawdopodobnie termin na przygotowanie całodobowych lądowisk zostanie wydłużony do 2016 roku. Do 12 listopada szpitale mogą zgłaszać uwagi w tej kwestii.

Zamojski szpital przechodzi również remont oddziału onkologii. Wkrótce liczba łóżek zwiększy się o połowę. – Będzie 30 miejsc – zapowiada Pankiewicz.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!