wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Zamość: Najniebezpieczniejsze skrzyżowania, na które strach wjeżdżać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2011, 17:16

Nasi Czytelnicy mówią, że na tym skrzyżowaniu było już tyle "dzwonów”, czyli stłuczek, że przestali
Nasi Czytelnicy mówią, że na tym skrzyżowaniu było już tyle \"dzwonów”, czyli stłuczek, że przestali

Kierowcy mówią, że ryzykują za każdym razem. Na osiedlu Świętego Piątka są trzy skrzyżowania, których pokonanie kosztuje sporo nerwów. – Trzeba jeździć ostrożnie i stosować się do znaków – radzą drogowcy.

O problemach powiadomił nas jeden ze zmotoryzowanych Czytelników. "Wyjazd z Waryńskiego w Młyńską w godzinach szczytu to loteria” – napisał w mejlu. "Kąt skrzyżowania jest tak duży, że nie widać, czy ktoś jedzie Świętego Piątka. Trzeba prosić Boga, żeby nie jechał szybko”.

Byliśmy na miejscu. Przed skrzyżowaniem Świętego Piątka z Młyńską jest znak ograniczający prędkość do 30 km/h, ale jak podkreśla nasz Czytelnik, nikt na to nie patrzy i wszyscy "lecą” ponad 60 km/h.
Pan Bolesław mieszka przy ul. Waryńskiego, przy samym skrzyżowaniu. – Ale wolę dookoła jeździć, bo tu strach wjeżdżać – mówi. – Przydałyby się lustra, bo przy wyjeździe z Waryńskiego nie widać, czy ktoś jedzie od strony świętego Piątka.

Lustra pojawiły się pod drugiej stronie Waryńskiego, a więc na skrzyżowaniu z Ogrodową, a także przy wylocie z tej ostatniej do Świętego Piątka. Bo tam również kierowcy mają spore problemy. – Przy wyjeździe z podporządkowanej Ogrodowej po lewej stronie stoi dom i nie widać, czy ktoś jedzie Świętego Piątka od strony Młyńskiej – opowiada pan Tadeusz. – Lustra średnio się sprawdzają, poza tym jedno już było zbite. Jeździmy z duszą na ramieniu.

Temat pojawia się na zebraniach z mieszkańcami, był też poruszany na sesjach Rady Miasta. – Kierowcy narzekają na brak widoczności na tych skrzyżowaniach – przyznaje Tomasz Hałasa, przewodniczący Zarządu Osiedla Świętego Piątka. – Udało się nam wystarać o postawienie znaku STOP przy wyjeździe z Ogrodowej do Świętego Piątka. Trzeba zwolnić.

To samo proponują drogowcy. – Lustra są pomocne, a kierowcy muszą pamiętać, że dojeżdżając do skrzyżowania trzeba przyhamować – powiedziała nam Anna Muszyńska, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Nie planuje się jednak ustawienia luster przy skrzyżowaniu Waryńskiego ze Świętego Piątka i Młyńską.
Joanna Kopeć, rzecznik zamojskiej policji, przyznaje, że więcej kolizji odnotowywano jedynie po zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu Gminnej ze Świętego Piątka. – Kierowcy jeździli na pamięć, ale teraz stosują się do znaku STOP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rob
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rob
Rob (30 listopada 2011 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzisiaj lustro znowu rozbite na skrzyzowaniu ogrodowa - sw. piatka kolo masarni
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!