piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Zamość: Radni PiS domagają się dopłat za wodę i ścieki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2010, 10:37
Autor: Bogdan Nowak

Kilku zamojskich rajców próbowało na wczorajszej sesji Rady Miejskiej przeforsować dopłaty do… opłat za wodę i ścieki. Projekt uchwały złożono do przewodniczącego RM. Rozpętało to burzę.

– PGK wprowadził podwyżki opłat za wodę i ścieki pomimo sprzeciwu rady – tłumaczył na sesji Artur Piaseczny, zamojski radny miejski (PiS). – Chcemy to zrekompensować.

Sprawa wałkuje się od marca. Radni wówczas na podwyżki za wodę i ścieki się nie zgodzili, ale zamojskie PGK i tak zrobiło swoje. Efekt? Za każdy metr sześcienny mieszkańcy Zamościa płacą o 27 groszy więcej niż dotychczas.

Jednak siedmiu radnych (głównie z PiS) się zbuntowało. Złożyli na wczorajszej sesji RM projekt uchwały, który miał być odpowiedzią na podwyżki PGK.

Według nich miasto powinno wprowadzić dopłaty za wodę dla gospodarstw domowych w wysokości 5 gr. miesięcznie, a dla innych odbiorców – 4 gr. Dopłaty powinny także "objąć” ścieki. Dla gospodarstw domowych 24 gr., inni dostawaliby 29 gr.

– Dopłaty powinny zostać wprowadzone 1 lipca na pół roku – tłumaczył radny Pasieczny. – To ważne dla mieszkańców miasta. Projekt jest nadzwyczajny, pilny, zgodny z regulaminem i bardzo potrzebny.

Kłopot w tym, że przewodniczący RM oraz miejscy urzędnicy dowiedzieli się o pomyśle… na sesji. Wywoła to oburzenie.

– Projekt nie spełnia warunków – denerwował się Jan Matwiejczuk, przewodniczący RM. – Brakuje m.in. opinii prawnej oraz merytorycznych komisji.

– Dlaczego nie przekazano projektu wydziałowi finansowemu UM – dodał Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. – Dlaczego o tym dowiadujemy się dopiero dzisiaj, skąd taka sensacja? Nie dano nam szansy się z projektem zapoznać. Na taką uchwałę muszą być zabezpieczone środki finansowe. Tego nie ma… Powiedzmy wprost, to jest populizm!

Oburzyło to Dariusza Zagdańskiego, szefa zamojskiego PiS.

– Skoro pan tego nie czytał, skąd pan wie, że to populizm – ripostował. – Przecież niczego nie musimy wprowadzać na siłę… Możemy jeszcze o pomyśle dyskutować na komisjach RM.

– Mało wiemy o tych bonifikatach – mówił tymczasem Jerzy Nizioł, radny SdPl. – Może komisja budżetowa to rozważy.

Tak się stanie. Radni zdecydowali, że projekt zostanie rozpatrzony i trafi pod obrady RM w sierpniu.

– Sprawa jest godna dyskusji, ale musimy wiedzieć do kogo i… dlaczego mamy dopłacać – skwitował Eugeniusz Cybulski, radny SLD.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Boloncjusz79
Prezydent
eryk
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Boloncjusz79
Boloncjusz79 (30 czerwca 2010 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rada Miasta tylko wyraża swoją opinię ale nie jest ona wiążąca dla PGK ( tak mówią przepisy ). Prezes takiej spółki musi kierować spółką tak aby przynosiła zyski a nie straty. Jak zaczęłaby przynosić straty wtedy zapytano by : Dlaczego. I wyszło by kuriozum: starty są przez Radę Miasta która rozlicza też prezesa z jego działania.
Rozwiń
Prezydent
Prezydent (30 czerwca 2010 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja przypominam. Rada w tym roku głosami Radnych PiS nie zgodziła się na podwyżki cen wody i ścieków. Pan Prezydent Zamoyski na wniosek PGK zaakceptował te podwyżki - tak wynika z przepisów prawa..., pytanie dlaczego skoro Rada była przeciwna...!!! Komu ma to służyć... Wyraźnie Pan Prezydent nie słucha głosu mieszkańców...
Rozwiń
eryk
eryk (30 czerwca 2010 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile coś kosztuje, to jedni. Ile za to płacimy-drugie.
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2010 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak jest coś kosztuje tyle ile kosztuje , ale przecież wszyscy wiedząże tego typu spółki zaludnione sa przez nepotków a to winduje cenę w górę
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2010 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko czego oni jeszcze choinkę trzymają, Święta Bożego Narodzenia były pół roku temu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!