czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Zamość: Są miliony na zachodnią obwodnicę, będzie dwupasmówka z rondami

Dodano: 14 lutego 2017, 11:46
Autor: ask

Droga będzie się zaczynać od Alei 1 Maja w okolicach mostu na Łabuńce
Droga będzie się zaczynać od Alei 1 Maja w okolicach mostu na Łabuńce (fot. Google Street View)

To już pewne. Blisko 82 mln zł unijnego dofinansowania zostanie przeznaczone na przebudowę zachodniej obwodnicy Zamościa. Podpisano umowę o dofinansowanie.

Ponad 5 km nowej drogi krajowej nr 74 prowadzącej od Alei 1 Maja (most na Łabuńce), przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”) zostanie przebudowane dzięki środkom z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Powstanie tam dwupasmówka z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań.

– To bardzo ważna droga łącząca przejścia graniczne w Zosinie i Hrebennem prawie bezpośrednio z autostradą A4 – mówił podczas uroczystego podpisania umowy prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – Przede wszystkim jednak to droga wymagająca nie tylko potężnych nakładów finansowych, ale i nowego podejścia do kwestii bezpieczeństwa.

– Inwestycja ta przyczyni się do usprawnienia komunikacji oraz spowoduje, że znaczna część ruchu opuści centrum miasta, co będzie miało pozytywny wydźwięk także w aspekcie ochrony środowiska – podkreślał wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Z kolei wojewoda Przemysław Czarnek dodał, że unijne pieniądze trafią do tej części Lubelszczyzny, która pod względem komunikacyjnej jest słabo dostępna.

– Trzeba zrobić wszystko żeby było inaczej, bo jest to przepiękny roztoczański region i przepiękne miasto – podkreślał. – Dlatego inwestycja ta ma niezwykłe znaczenie nie tylko dla mieszkańców Zamościa, ale i całego województwa lubelskiego. 

Użytkownik niezarejestrowany
PSLowiec spod Lublina
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lutego 2017 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A od mostu jak do 17 przez ciasne rondo ?
Rozwiń
PSLowiec spod Lublina
PSLowiec spod Lublina (15 lutego 2017 o 02:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miejscowy napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kiedy powstanie S17 Piaski - Hrebenne ???
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze perspektywy rozwojowe, już nawet Biłgoraj ma zielone światło w tunelu...
  Oj Zamość, Zamość. Napinacie się niczym co mały piesek co dużo szczeka. Ilu was w tym Zamościu zostało z 40tys.?
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A propo drogi Grabowiec - Skierbieszów. Przydałby się jej niezwłoczny remont. W zasadzie każdej drogi dojazdowej do Grabowca potrzebny jest remont, ale to już kwesta to powiatu zamojskiego. Trzeba męczyć starostę, zarząd i radę powiatu. Inaczej nic nie będzie, bo oni jak coś robią to na zachodnich stronach powiatu w szczebrzeszynie, zwieżyńcu czy krasnobrodzie i tyle ich obchodzi. Trzeba też myśleć na kogo się głosuje w wyborach do rady, głosowano na starszego pana z wsi pod Grabowcem, który od wielu lat nic dla gminy nie załatwił... no i masz... wybrano go znowu, ku uciesze gawiedzi i PSL... Trzeba wybierać ludzi, którzy będą walczyć o region a nie tylko podpisywać listę obecności.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do miejscowy. Może i tak, a może i nie. Ale fakt, że sam wojewoda był pracownikiem zamojskiego magistratu i jest związany z zamościem już coś znaczy. Dlaczego nie wybrano na wojewodę kogoś z lubelskiego środowiska? Hmm, dziwnym też trafem chwila jego rządów i już pach... obwodnica zamościa. Czyli, to oznacza, że póki co to Zamość może być oczkiem w głowie. Zresztą tak na chłopski rozum, po co nowa władza (PiS) miałaby inwestować w Lublinie, czy Chełmie? Przecież tam rządzi PO i SLD, a w Zamościu prezydent z poparcia pis. No i chyba wszystko jasne, a może się mylę... cóż okaże się.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy doczekamy się remontu drogi nr 3230L na odcinku Skierbieszów - Grabowiec. W tą stronę niema żadnych inwestycji drogowych ile można czekać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!