piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Zapisz dziecko do przedszkola

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2010, 12:24

Na początku kwietnia rozpoczyna się rekrutacja dzieci do zamojskich przedszkoli. O tym, dla ilu maluchów zabraknie miejsc, dowiemy się w połowie maja, bo wtedy będą już gotowe listy przyjęć.

Według dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamościa, w Hetmańskim Grodzie jest około 2300 dzieci w wieku przedszkolnym.

– W 13 miejskich przedszkolach czeka na nich 1815 miejsc, a łącznie z niepublicznymi placówkami mamy w Zamościu około 2 tys. miejsc w przedszkolach – informuje Kazimierz Chrzanowski.

To oznacza, że miejsc wystarczy dla 83 proc. maluchów. Zdaniem Chrzanowskiego, to jeden z najwyższych wskaźników na Lubelszczyźnie.

Do Przedszkola nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wąskiej uczęszcza obecnie 130 dzieci. O wolne miejsca od września rodzice kilkulatków pytali już w styczniu.

– W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci 5- i 6-letnie – informuje dyrektor Barbara Korniewska. – W następnej dzieci niepełnosprawne, a dalej w kolejności: dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, dzieci rodziców z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo.

Po ubiegłorocznej rekrutacji do Przedszkola nr 5 przy ul. Peowiaków nie dostało się 22 maluchów.

– To były głównie dzieci 3- i 4-letnie, bo dla starszych nie zabrakło miejsc – mówi Grażyna Ziemiańska, dyrektor "piątki”, do której uczęszcza 125 przedszkolaków.

W tym roku szkolnym działa tam 5 grup dziewięciogodzinnych, a ze względu na duże zainteresowanie rodziców utworzono tam też grupę pięciogodzinną dla 5- i 6-latków.

– Możemy mieć problemy z przyjęciem wszystkich chętnych 3-latków, bo mamy dla nich tylko 25 miejsc – dodaje dyrektor "trzynastki”.

To nie jest dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych kandydatów na przedszkolaków.

– Córka we wrześniu będzie miała prawie 3,5 roku i bardzo nam zależy, by trafiła do przedszkola – mówi pan Marek, ojciec małej Wiktorii. – Chcemy, by miała stały kontakt z rówieśnikami. Przedszkole ma przecież ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci.

Rekrutacja ruszy 1 kwietnia i potrwa miesiąc. Aby zgłosić pociechę należy dostarczyć do wybranej placówki uzupełnioną, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia. Karty można złożyć jednocześnie w kilku przedszkolach.

W Zamościu nie da się na tego zrobić za pośrednictwem Internetu. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. W połowie maja będzie wiadomo, czy nasze dziecko dostało się do przedszkola, bo wtedy gotowe będą listy dzieci przyjętych do placówek w roku szkolnym 2010/2011.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!