wtorek, 30 maja 2017 r.

Zamość

Zosin: Przekazali Betlejemskie Światło ukraińskim kolegom

Dodano: 21 grudnia 2010, 11:31
Autor: (lew)

W poniedziałek na granicznym moście w Zosinie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez zuchów i harcerzy Hufca ZHP Hrubieszów delegacji ukraińskich skautów, duchowieństwu i władzom samorządowym.

– Tegoroczne hasło "Ku przyszłości” to ważne wezwanie dla organizacji harcerskich – uważa harcmistrz Emilia Feliksiak, dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury. – Przypomina, że po stu latach istnienia harcerstwa jesteśmy odpowiedzialni za mądre rozpoczęcie kolejnych stu lat.

Harcerze hrubieszowskiego hufca juz od 11 lat przekazują Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę. Zawsze w uroczystej ceremonii towarzyszą im władze samorządowe miasta i powiatu, księża rzymskokatoliccy i ksiądz prawosławny oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej.

Uroczystość ma charakter podniosły. – Wspólna modlitwa w dwu językach, odśpiewanie kolęd i podzielenie się opłatkiem przybliża nasze narody do tego, że przynoszony ogień przez polskich harcerzy jest znakiem nadziei na życie w pokoju – dodaje Feliksiak.

W uroczystościach wzięły udział drużyny harcerskie m.in. z Kryłowa, Horodła, Mircza, Dołhobyczowa, Husynnego i Sahrynia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!