środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Zwycięzcą jest... Węgierska świnia pastwiskowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lipca 2009, 16:08
Autor: (lew)

Najpiękniejsze zwierzęta otrzymały tytuł czempiona, a firmy z całej Polski przedstawiały najnowszą ofertę produkowanych maszyn, urządzeń oraz środków do produkcji rolnej i hodowli. XXIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych przeszła do historii.

- Pogoda dopisała, tereny wystawowe odwiedziło w weekend ponad 30 tys. osób - mówi Ryszard Borowski, dyrektor oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie.

W niedzielę rozdano czempionaty wśród królików, gołębi rasowych, drobiu, trzody chlewnej, owiec, kóz, bydła mlecznego i koni. Nagrody specjalne otrzymali Arkadiusz Grochowski i Krzysztof Wójcik za prezentację krowy o najwyższej wydajności mleka, a także Józef Międlarz za prezentację najstarszej krasuli.

W konkursie plastycznym "Moja wieś w Unii Europejskiej - wczoraj, dziś i jutro” zwyciężyli Paweł Zyza (Szkoła Podstawowa w Ulhówku) i Adriana Gładysz (Gimnazjum w Łabuniach).

W olimpiadzie wiedzy o rolnictwie i BHP wystartowało 31 osób. Zwyciężył Edward Markiewicz z Ostrówka w gminie Trzeszczany.

Podczas wystawy podsumowano też konkurs AgroLiga 2009. Zwyciężyło gospodarstwo Haliny i Józefa Grzybów z Łukowej.

Węgierska świnia pastwiskowa Mangalica. Tak brzmiała prawidłowa odpowiedź na pytanie w konkursie "Jaka to rasa?” (z ciekawszych okazów prezentowanych zwierząt wybrano jedno, którego rasę mieli odgadnąć uczestnicy konkursu). Poprawnej odpowiedzi udzielił i nagrodę otrzymał Tadeusz Pawluk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!