piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Zwycięzcą jest... Węgierska świnia pastwiskowa

Dodano: 6 lipca 2009, 16:08
Autor: (lew)

Najpiękniejsze zwierzęta otrzymały tytuł czempiona, a firmy z całej Polski przedstawiały najnowszą ofertę produkowanych maszyn, urządzeń oraz środków do produkcji rolnej i hodowli. XXIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych przeszła do historii.

- Pogoda dopisała, tereny wystawowe odwiedziło w weekend ponad 30 tys. osób - mówi Ryszard Borowski, dyrektor oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie.

W niedzielę rozdano czempionaty wśród królików, gołębi rasowych, drobiu, trzody chlewnej, owiec, kóz, bydła mlecznego i koni. Nagrody specjalne otrzymali Arkadiusz Grochowski i Krzysztof Wójcik za prezentację krowy o najwyższej wydajności mleka, a także Józef Międlarz za prezentację najstarszej krasuli.

W konkursie plastycznym "Moja wieś w Unii Europejskiej - wczoraj, dziś i jutro” zwyciężyli Paweł Zyza (Szkoła Podstawowa w Ulhówku) i Adriana Gładysz (Gimnazjum w Łabuniach).

W olimpiadzie wiedzy o rolnictwie i BHP wystartowało 31 osób. Zwyciężył Edward Markiewicz z Ostrówka w gminie Trzeszczany.

Podczas wystawy podsumowano też konkurs AgroLiga 2009. Zwyciężyło gospodarstwo Haliny i Józefa Grzybów z Łukowej.

Węgierska świnia pastwiskowa Mangalica. Tak brzmiała prawidłowa odpowiedź na pytanie w konkursie "Jaka to rasa?” (z ciekawszych okazów prezentowanych zwierząt wybrano jedno, którego rasę mieli odgadnąć uczestnicy konkursu). Poprawnej odpowiedzi udzielił i nagrodę otrzymał Tadeusz Pawluk.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!