Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

7 stycznia 2011 r.
16:22
Edytuj ten wpis

Do okulisty w Lublinie bez kolejki

0 12 A A
Całkowity koszt uruchomienia placówki wyniósł ok. 7 mln. zł<br />
 (EYEMED)
Całkowity koszt uruchomienia placówki wyniósł ok. 7 mln. zł
(EYEMED)

Od poniedziałku w Lublinie będzie przyjmować pacjentów nowa placówka służby zdrowia – NZOZ Lubelskie Centrum Okulistyczne EYEMED, które powstało przy finansowym wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Badania, leczenie oraz niektóre zabiegi chirurgiczne finansowane będą przez Narodowy Fundusz Zdrowia – wyjaśnia Sławomir Rokita, dyrektor zarządzający EYEMED.

To bardzo dobra wiadomość dla tych pacjentów, którzy w wielu lubelskich placówkach czekają w długiej kolejce na zabiegi. Głównymi świadczeniami nowego centrum jest wczesna diagnostyka i leczenie chorób oczu w tym jaskry i chorób siatkówki oraz chirurgia zaćmy. Na te ostatnie zabiegi jest wyjątkowo duże zapotrzebowanie.

– Na usunięcie zaćmy praktycznie nie ma kolejki, zapisy są na luty – mówi S. Rokita. – Operacja z wszczepieniem najprostszego implantu refundowana jest przez NFZ. Inne implanty, np. korygujące astygmatyzm, są płatne. W leczeniu jaskry i chorób siatkówki stosujemy laser. Korekcję wad wzroku przeprowadzamy najnowszą metodą, która w odróżnieniu od laserowej, jest odwracalna; wszczepiamy soczewkę pod rogówkę.

Do najważniejszych badań i zabiegów świadczonych przez EYEMED należą tomografia siatkówki OCT, cyfrowe zdjęcia wnętrza oka i jego powierzchni, badanie pola widzenia, chirurgiczne korygowanie wad wzroku. Wielu pacjentów będzie na pewno zainteresowanych leczeniem starczo-
wzroczności.

– Prowadzimy również badania wzroku u dzieci, w tym badania wcześniaków. Dzieci wymagają starannej diagnostyki okulistycznej, szczególnie te, które chodzą do szkoły – dodaje dyrektor. – Przyjmujemy tu pacjentów w każdym wieku i świadczymy szeroki wachlarz usług, w tym wiele refundowanych przez NFZ.



Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 19 stycznia 2011 o 23:41
wszytkie dane można łatwo znalesć na stronie eyemed.pl. Nie trzeba daleko szukać
Ogólnie byłem i polecam
Avatar
alina / 12 stycznia 2011 o 18:33
I słusznie.My Polacy mamy swój język i po co ta pretensjonalność w nazewnictwie.Kompleksy Pan leczy jakieś p.Rokita???
Avatar
alina / 12 stycznia 2011 o 18:30
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.pl/artykul/590453.html

A co na to magistrat tubtina? Nie zrobi nic, nie dotyczy to Lublina?
[/quote]
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.... rozwiń
Avatar
alina / 12 stycznia 2011 o 18:29
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.pl/artykul/590453.html

A co na to magistrat tubtina? Nie zrobi nic, nie dotyczy to Lublina?
[/quote]
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.... rozwiń
Avatar
marcin / 12 stycznia 2011 o 18:21
Poprawne dane można znaleść: http://www.zdronet.pl/niepubliczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-eyemed-centrum-okulistyczne,24754,przychodnia.html
Avatar
Czytelnik- / 8 stycznia 2011 o 11:37
[quote name='Gość' timestamp='1294431091' post='418848']
To jest EYEMED, a nie EGGMED. Coś ci się kolego słowa angielskie pomyliły
[/quote]

Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.pl/artykul/590453.html

A co na to magistrat tubtina? Nie zrobi nic, nie dotyczy to Lublina?
[quote name='Gość' timestamp='1294431091' post='418848']
To jest EYEMED, a nie EGGMED. Coś ci się kolego słowa angielskie pomyliły
[/quote]

Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim&qu... rozwiń
Avatar
okularnik / 8 stycznia 2011 o 10:26
Z tego co się zorientowałem to klinika jest na ul. Chodżki w nowym budynku przy akademikach , a na Al. Sp. Pracy jest tylko biuro. Tel. też jest do biura, a nie do kliniki.
Avatar
Adam / 7 stycznia 2011 o 23:42
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne - LublinNazwa: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Miasto: Lublin (Lubelskie)
Adres: Al. Spółdzielczości Pracy 32/501
20-147 Lublin
Kontakt: Tel: 81 440-10-50
Sprawdź tutaj swoje objawy przed wizytą u lekarza »
Faks: 81 440-10-51
zoz-mail: 0601186@zoz.org.pl

Jednostki:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Adres: Krasnystawska 52, 21-010 Łęczna
Tel: 81 440-10-50
Charakter jednostki: Zakład udzielający świadczeń jednodniowych, Pozostałe przychodnie jednospecjalistyczne


•Blok operacyjny -w zakresie okulistyki, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej i ortopedii
Okulistyka - Leczenie "jednego dnia"
Chirurgia ogólna - Leczenie "jednego dnia"
Chirurgia plastyczna - Leczenie "jednego dnia"
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu - Leczenie "jednego dnia"

•Zespół chirurgii jednego dnia w zakresie zabiegów okulistycznych
Okulistyka - Leczenie "jednego dnia"

•Poradnia leczenia jaskry
Okulistyka - Leczenie ambulatoryjne specjalistyczne

•Zespół chirurgii jednego dnia w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej i ortopedii
Chirurgia ogólna - Leczenie "jednego dnia"
Chirurgia plastyczna - Leczenie "jednego dnia"
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu - Leczenie "jednego dnia"
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne - LublinNazwa: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Miasto: Lublin (Lubelskie)
Adres: Al. Spółdzielczości Pracy 32/501
20-147 Lublin
Kontakt: Tel: 81 440-10-50
Sprawdź tutaj swoje objawy przed wizytą u lekarza »
Faks: 81 440-10-51
zoz-mail: 0601186@zoz.org.pl

Jednostki:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Adres: Krasnystawska 52, 21-010 Łęc... rozwiń
Avatar
Czesio / 7 stycznia 2011 o 21:54
gdzie tego "cuda" szukać? Zero adresu nawet w internecie......
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 21:11
[quote name='marcus' timestamp='1294427566' post='418812']
EYEMED - a co to za nazwa.... jakieś jajeczne kompleksy, czy co?? - no, ludzie dajcie spokój...
[/quote]
To jest EYEMED, a nie EGGMED. Coś ci się kolego słowa angielskie pomyliły
Avatar
ja / 19 stycznia 2011 o 23:41
wszytkie dane można łatwo znalesć na stronie eyemed.pl. Nie trzeba daleko szukać
Ogólnie byłem i polecam
Avatar
alina / 12 stycznia 2011 o 18:33
I słusznie.My Polacy mamy swój język i po co ta pretensjonalność w nazewnictwie.Kompleksy Pan leczy jakieś p.Rokita???
Avatar
alina / 12 stycznia 2011 o 18:30
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.pl/artykul/590453.html

A co na to magistrat tubtina? Nie zrobi nic, nie dotyczy to Lublina?
[/quote]
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.... rozwiń
Avatar
alina / 12 stycznia 2011 o 18:29
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.pl/artykul/590453.html

A co na to magistrat tubtina? Nie zrobi nic, nie dotyczy to Lublina?
[/quote]
[quote name='Czytelnik-' timestamp='1294483047' post='419071']
Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.... rozwiń
Avatar
marcin / 12 stycznia 2011 o 18:21
Poprawne dane można znaleść: http://www.zdronet.pl/niepubliczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-eyemed-centrum-okulistyczne,24754,przychodnia.html
Avatar
Czytelnik- / 8 stycznia 2011 o 11:37
[quote name='Gość' timestamp='1294431091' post='418848']
To jest EYEMED, a nie EGGMED. Coś ci się kolego słowa angielskie pomyliły
[/quote]

Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim". Członkowie rady wysłali do szczecińskiego magistratu list w tej sprawie.
http://www.rp.pl/artykul/590453.html

A co na to magistrat tubtina? Nie zrobi nic, nie dotyczy to Lublina?
[quote name='Gość' timestamp='1294431091' post='418848']
To jest EYEMED, a nie EGGMED. Coś ci się kolego słowa angielskie pomyliły
[/quote]

Rada Języka Polskiego uważa, że nazwa otwartej w listopadzie 2010 r. pływalni – Floating Arena, narusza ustawę o języku polskim. Zwłaszcza art. 9.1., który mówi: "Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego, sporządza się w języku polskim&qu... rozwiń
Avatar
okularnik / 8 stycznia 2011 o 10:26
Z tego co się zorientowałem to klinika jest na ul. Chodżki w nowym budynku przy akademikach , a na Al. Sp. Pracy jest tylko biuro. Tel. też jest do biura, a nie do kliniki.
Avatar
Adam / 7 stycznia 2011 o 23:42
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne - LublinNazwa: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Miasto: Lublin (Lubelskie)
Adres: Al. Spółdzielczości Pracy 32/501
20-147 Lublin
Kontakt: Tel: 81 440-10-50
Sprawdź tutaj swoje objawy przed wizytą u lekarza »
Faks: 81 440-10-51
zoz-mail: 0601186@zoz.org.pl

Jednostki:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Adres: Krasnystawska 52, 21-010 Łęczna
Tel: 81 440-10-50
Charakter jednostki: Zakład udzielający świadczeń jednodniowych, Pozostałe przychodnie jednospecjalistyczne


•Blok operacyjny -w zakresie okulistyki, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej i ortopedii
Okulistyka - Leczenie "jednego dnia"
Chirurgia ogólna - Leczenie "jednego dnia"
Chirurgia plastyczna - Leczenie "jednego dnia"
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu - Leczenie "jednego dnia"

•Zespół chirurgii jednego dnia w zakresie zabiegów okulistycznych
Okulistyka - Leczenie "jednego dnia"

•Poradnia leczenia jaskry
Okulistyka - Leczenie ambulatoryjne specjalistyczne

•Zespół chirurgii jednego dnia w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej i ortopedii
Chirurgia ogólna - Leczenie "jednego dnia"
Chirurgia plastyczna - Leczenie "jednego dnia"
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu - Leczenie "jednego dnia"
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne - LublinNazwa: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Miasto: Lublin (Lubelskie)
Adres: Al. Spółdzielczości Pracy 32/501
20-147 Lublin
Kontakt: Tel: 81 440-10-50
Sprawdź tutaj swoje objawy przed wizytą u lekarza »
Faks: 81 440-10-51
zoz-mail: 0601186@zoz.org.pl

Jednostki:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EYEMED Centrum Okulistyczne
Adres: Krasnystawska 52, 21-010 Łęc... rozwiń
Avatar
Czesio / 7 stycznia 2011 o 21:54
gdzie tego "cuda" szukać? Zero adresu nawet w internecie......
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 21:11
[quote name='marcus' timestamp='1294427566' post='418812']
EYEMED - a co to za nazwa.... jakieś jajeczne kompleksy, czy co?? - no, ludzie dajcie spokój...
[/quote]
To jest EYEMED, a nie EGGMED. Coś ci się kolego słowa angielskie pomyliły
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 10

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3