niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zdrowie

Oszuści próbują sprzedawać Informator NFZ "gdzie się leczyć”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2010, 12:38
Autor: tom

Do lubelskiego oddziału NFZ dotarły sygnały o próbie sprzedaży przewodnika po lekarzach, przychodniach i szpitalach.

– Trzy starsze kobiety zadzwoniły do nas. Okazało się, że ktoś proponował im zakup za kilka złotych informatora – mówi Karol Ługowski, rzecznik LOW NFZ.

Dzwoniące do ubezpieczonych osoby przedstawiają się jako pracownicy Lubelskiego OW NFZ. Są to kobiece głosy. Proponują zakup za kilka złotych informatora. Ma on zostać wysłany pocztą z płatnością przy odbiorze.

– Wszelkie anonimowe propozycje odpłatnej dystrybucji informatora są nieuprawnione i wprowadzają w błąd ubezpieczonych – informuje fundusz. – Każda osoba, zainteresowana pozyskaniem danych zawartych w informatorze, może w sposób swobodny i nieodpłatny zapoznać się z nimi, pobrać oraz wydrukować całość dokumentu lub wybrane jego fragmenty.

W informatorze znaleźć można wszystkich lekarzy, przychodnie, szpitale, które mają kontrakt z NFZ. Zbiór jest posegregowany według specjalności. Każdy pacjent będzie mógł w nim odnaleźć lekarza jakiego aktualnie poszukuje.

– Systematycznie wzrasta liczba przychodni i indywidualnych praktyk lekarskich oraz pielęgniarskich, z których usług możemy korzystać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Aby pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego zakładu opieki zdrowotnej bądź indywidualnej praktyki przygotowaliśmy kolejną edycję Informatora, będącego swoistym "przewodnikiem medycznym” po województwie lubelskim – zachęca do korzystania z "przewodnika” Tomasz Pękalski, dyrektor LOW NFZ.

– Co ważne, zawarte w informatorze dane teleadresowe, tj. adresy miejsc udzielania świadczeń oraz numery telefonów do rejestracji, pozwolą ubezpieczonym szybko odnaleźć tych świadczeniodawców, którzy udzielają świadczeń w poszukiwanym przez nich zakresie w całym województwie, bądź zasięgnąć ważnych dla nich informacji – informuje Karol Ługowski, rzecznik Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Informator zamieszczony został na stronie internetowej Lubelskiego OW NFZ: www.nfz-lublin.pl w serwisie Pacjenci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gościu~
czytel_niczka
czytel_niczka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gościu~
~gościu~ (16 lipca 2010 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prymityw napisał:
Oszuści są w rządzie i sejmie rozkradli państwową służbę zdrowia, te panie to po prostu pomysłowi przedsiębiorcy.


W rządzie i sejmie to są matoły, nieroby, nieuki i pajace, prowadzone na sznurku przez oszustów, złodziei, naciągaczy i bandytów. To gwoli wyjaśnienia.

A odnośnie głównego tematu to mnie wczoraj też to spotkało, pani chciała wyciągnąć ze mnie prawie 40 zł za "informator mdyczny". Nie dałem się.
Rozwiń
czytel_niczka
czytel_niczka (15 lipca 2010 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prymityw napisał:
Oszuści są w rządzie i sejmie rozkradli państwową służbę zdrowia, te panie to po prostu pomysłowi przedsiębiorcy.


Wybrał Pan nick adekwatny do sposobu Pana myślenia. To zwykłe naciągaczki,żeby nie napisać oszustki. Czy Pan jest równie ,,przedsiębiorczy"?
Rozwiń
czytel_niczka
czytel_niczka (15 lipca 2010 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Istotnie tak było. Dzień po ukazaniu się w prasie informacji o tym,że jest na stronie NFZ taki informator zadzwoniła do mnie jakaś kobieta. Rozmowę przerwałam stwierdzeniem,że taki informator można sobie wydrukować ze strony NFZ. Kobieta była tak wiarygodna,że nie dziwię się,że naciągnęła niektórych ludzi. Mnie natomiast zdziwiło,że przedstawiciel NFZ telefonuje do prywatnych osób z taką propozycją.
Rozwiń
Prymityw
Prymityw (15 lipca 2010 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oszuści są w rządzie i sejmie rozkradli państwową służbę zdrowia, te panie to po prostu pomysłowi przedsiębiorcy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!