sobota, 24 lutego 2018 r.

Zdrowie

Palenie nie jest trendy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2009, 17:14

Uczniowie z kilku gimnazjów postawią papierosa przed sądem. Prokurator szykuje już akt oskarżenia i oczekuje surowego wyroku. Adwokat nikotyny jest raczej bez szans.

Takie sceny będą działy się w najbliższy czwartek w Poniatowej, gdzie odbędzie się I Turniej Antynikotynowy.

- Do turnieju zgłosiły się drużyny z gimnazjów w Karczmiskach, Kluczkowicach, z Józefowa nad Wisłą oraz Poniatowej. Cieszymy się, że odpowiedziały na nasz apel - mówi Sławomir Stefanek, szef Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. - Chcemy przekonać młodych ludzi, że palenie nie jest trendy. I mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom nigdy nie sięgną po papierosa.

Imprezę, wraz z Centrum Kultury, organizuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Opolu Lubelskim. Odbędzie się w czwartek o godz. 9 w kawiarni "Klubowa” w Poniatowej. Z każdej szkoły mogła się zgłosić tylko jedna drużyna - czterech uczniów i jeden nauczyciel. Będą mieli do wykonania cztery trudne zadania konkursowe, do których przygotowywali się wcześniej.

W konkurencji teatralnej gimnazjaliści musieli opracować inscenizacje przewodu sądowego nad papierosem z udziałem prokuratora, adwokata i sędziego. Konkurencja plastyczna to z kolei projekt paczki papierosów, która będzie antyreklamą nałogu.

- Oprócz tego uczestnicy musieli napisać apel do dzieci i młodzieży, które już rozpoczęły swoją smutną przygodę z paleniem papierosów. Tekst ma przekonać młodych ludzi do porzucenia nałogu tytoniowego. Natomiast konkurencja obywatelska polegała na tym, by zebrać jak najwięcej podpisów mieszkańców swoich miejscowości pod tym apelem - wyjaśnia Stefanek.

- Nasza drużyna jest już gotowa do turnieju - mówi Piotr Długosz, dyrektor gimnazjum w Karczmiskach. - Pod okiem nauczyciela uczniowie przygotowali pomysłowy scenariusz przewodu sądowego nad papierosem, wykonali paczkę zniechęcającą do palenia i zbierają podpisy pod apelem. Szczegółów nie zdradzimy, bo chcemy wygrać, a wiemy, że będzie ostra konkurencja - śmieje się dyr. Długosz.

- Nie jestem członkiem drużyny, ale będę trzymać kciuki za moich kolegów. Bo takie turnieje są potrzebne i dają więcej niż suche pogadanki - uważa Magda, gimnazjalistka z Poniatowej.

Najlepsze drużyny otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Opolu Lubelskim i burmistrza Poniatowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Oj!
Student z Lublina
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Oj!
Oj! (26 maja 2009 o 01:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skończą palenie przerzucą się na alkohol bo będzie tańszy niż paczka fajek...
Rozwiń
Student z Lublina
Student z Lublina (25 maja 2009 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Poniatowa. Oby jak najwięcej takich akcji w regionie. Fajnie, że są ludzie, dla których uświadamianie dzieci i młodzieży nie jest obojętne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!