środa, 21 marca 2018 r.

Zdrowie

Polacy o swoim seksie: Jesteśmy zadowoleni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2010, 12:23
Autor: (tom)

Średni czas współżycia to 18,7 minut - wynika z ankiet, które wypełniali polscy internauci. - Niektórzy twierdzą, że ten wynik jest zawyżony. Słychać nawet głosy, że czas ten obejmuje dojazd i prysznic przed stosunkiem - mówi autor ankiet seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.

W grudniu polscy internauci brali udział w ankiecie odpowiadając na pytania o seksualności. Przygotował ją znany seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.

W ankiecie znalazły się 33 pytania na temat relacji seks – internet. Jak często się kochamy? Czego oczekujemy od znajomości zawartej w sieci? Czy zdarzyło nam się odbyć stosunek z osobą poznaną w internecie? Czy korzystamy ze środków poprawiających naszą sprawność seksualną?

Wyniki pokazują, że większość z nas jest zadowolona ze swojego życia seksualnego, ale jednocześnie dwie trzecie ankietowanych twierdziło, że ma różne problemy z seksem. Z czego tylko 7 procent udaje się z tym do lekarza.

Średni wiek inicjacji seksualnej to 18,8 lat. – Kobiety jednak zaczynają uprawiać seks wcześniej niż mężczyźni – mówił podczas konferencji prasowej prof. Izdebski. – Jeśli chodzi o liczbę partnerów seksualnych to większość deklarowała że miała dwóch. Choć średnia to czterech partnerów. Zdarzały się dość często odpowiedzi, że ankietowani mieli ich nawet ponad 20.

Jak często uprawiamy seks? Ponad 50 proc. ankietowanych twierdzi, że raz w tygodniu. Co trzecia osoba seks uprawia 2, 3 razy w tygodniu. Średni czas współżycia to 18,7 minut. – Pytaliśmy o stosunek od momentu włożenia członka do pochwy do zakończenia współżycia – mówił prof. Izdebski. – Niektórzy twierdzą, że ten wynik jest zawyżony. Słychać nawet głosy, że czas ten obejmuje dojazd i prysznic przed stosunkiem.

Ponad połowa internautów odczuwa spełnienie podczas aktu seksualnego. Najczęściej przeżywają je osoby w wieku 36-40 lat.

Z badania wynika, że ponad 2/5 badanych, którzy przeszli inicjację seksualną, wykorzystuje środki urozmaicające życie seksualne. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu obecne na rynku żele oraz bielizna erotyczna. Seks oralny uprawia 4/5 internatów, a dwa razy mniej zadeklarowało, że odbyło stosunek analny. Do masturbacji przyznała się większość badanych – 95 proc. mężczyzn i 85 proc. kobiet.

Zdecydowana większość pytanych internautów jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Co prawda zadowolenie maleje wraz z wiekiem, jednak nie jest to spadek znaczny. Jeżeli chodzi o obawy dotyczące życia seksualnego, to kobiety najczęściej wskazywały ocenę atrakcyjności przez partnera/partnerkę, a mężczyźni – ocenę sprawności seksualnej przez partnerkę/partnera.

Polscy internauci przyznają się do kontaktów poza związkiem (2/5 badanych). Częściej zdradzają mężczyźni niż kobiety.

Stosunek do wiary deklarowany przez respondentów miał wpływ na wyniki – do zdrady przyznała się 1/3 wierzących i praktykujących w porównaniu z ponad połową wierzących i niepraktykujących oraz niewierzących.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kobieta
Shock
kamil
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kobieta
kobieta (8 marca 2010 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja uważam, że powinniśmy mówić o seksualności jak najwięcej, bo to najważniejsza sfera życia człowieka. Bez udanego seksu diabli wezmą prędzej czy później każdy związek, nawet najbardziej miłośny na początku. I nikt i nic, żadne zakazy i nakazy religijne i obyczajowe nie wygrają z potrzebą bliskości spełnianą przez ludzi właśnie poprzez seks. To taka magiczna część naszego życia, którą bagatelizujemy, której się wstydzimy, nie wiedzieć dlaczego. A tak prawdę mówiąc, cóż mnie obchodzi wielka polityka, wielki biznes i inne tego typu pierdoły, na które mają czas ci, którym w życiu erotycznym się nie wiedzie. Bez spełnienia erotycznego nie będzie na świecie miłości, tylko frustracja, która prowadzi na manowce niby ważniejszych spraw - wielkiej polityki i tym podobnych. Gdyby każdy zajął się uszczęśliwianiem siebie i swojego partnera i zaczął właśnie od relacji erotycznych i emocjonalnych, to uniknęlibyśmy wielu problemów nawet w skali ludzkości. Gdyby Adolfik i Józik mieli udane i zdrowe relacje erotyczne, nie byłoby holocaustu i sybiru, bo w wolnym czasie pędziliby co tchu do alkowy, zamiast obmyślać ludobójcze plany.
Rozwiń
Shock
Shock (8 marca 2010 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem pewnego problemu w tym kraju, mianowicie obnoszenia się ze swoją seksualnością. Co kogo obchodzi ile czasu poświęcam na robieniu loda a ile na myciu przed stosunkiem? ile czasu trwa wsad a ile wyjęcie?????? Czy naprawdę nie ma już ciekawszych tematów???? jeśli dochodzę w 5 minut a nie w 7 tzn, że jestem gorsza? nie rozumiem SENSU ani tej ankiety ani tego artykuły. Pewnie jestem niemodna /"nietrendi" ;/ żal.
Rozwiń
kamil
kamil (8 marca 2010 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sporo infomacji na temat podrywania, seksu, calowania znajdziesz na blogu [url="http://stylowowlozku.blogspot.com/"]http://stylowowlozku.blogspot.com/[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!