IV Liga: Unia Bełżyce - Opolanin opole Lubelskie (2:2)
Obie drużyny zmierzyły się w sparingu trzy tygodnie temu. Wtedy wygrała Unia. Teraz był remis. - W porównaniu z tamtym sparingiem zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej - mówi Henryk Kamiński, trener Opolanina.
- 22.03.2009 16:32
Piłkarze obu zespołów po raz kolejny znaleźli schronienie na boisku w Wilkowie. Ich potyczka zakończyła się remisem, choć bliżej wygranej byli opolanie, którzy jeszcze dziesięć minut przed końcem prowadzili 2:0.
Najpierw jednak samobójcze trafienie zaliczył Patryk Niezbecki, a w ostatniej chwili do remisu doprowadził Karol Strug.
- Unia zremisowała szczęśliwie - uważa Henryk Kamiński. - Powinniśmy to wygrać wysoko, ale zrobiłem pięć zmian i młodzież nie dała rady. Wynik nie jest jednak najważniejszy. Liczy się forma, a z tej jestem zadowolony - dodaje.
W składzie Opolanina pojawił się Krzysztof Niedźwaidek, który w poprzednim sparingu z Lewartem źle się poczuł. Zabrakło jednak Konrada Górniaka mającego problemy z mięśniem dwugłowym. Obrońca poddaje się jednak zabiegom fizykoterapii i prawdopodobnie będzie mógł zagrać w ligowym meczu z Podlasiem o ile ten w ogóle dojdzie do skutku.
W Bełżycach z pewnym niepokojem oczekują na lidera z Puław.
- W sparingu z Opolaninem nie wyglądało to najlepiej - przyznaje Tomasz Kamiński, trener Unii. - Widać było brak czucia boiskowej przestrzeni. Są też problemy z grą dłuższych piłek.
To efekt ciągłych treningów na hali. W ostatnim tygodniu ciężko pracowaliśmy i to też było widać. Ale myślę, że na ligę nasza forma będzie dobra. Przez ten tydzień złapiemy świeżość. Oby tylko pogoda pozwoliła nam wreszcie zagrać, bo każdy z nas ma już dosyć przerwy i sparingów - kwituje.
Bramki: Niezbecki (80, samobójcza), Strug (90) - T. Kozak (51), Sak (76).
Unia: Kurzępa - Michał Winiarski, Gorgol, Zieliński, Jezierski (46 Pietras), Gołociński, Sidor (46 Gołofit), Boniaszczuk, Strug, R. Samolej, Gałkowski (46 Przemysław Skrzypczyński).
Opolanin: Jakóbczyk - Krajewski (55 Stawowy), Niedźwiadek, Niezbecki, Czępiński, Sak, Kozak (55 Furdal), Saja (55 Kania), Miazga, Turewicz (55 Fliszkiewicz), Wyroślak (55 Górski).
Reklama













Komentarze