Reklama
III liga: Tym razem w Łęcznej bez niespodzianki
W środę z podniesionym czołem z Łęcznej wyjeżdżali piłkarze Izolatora Boguchwała. W niedzielę ta sztuka nie udała się Wisłoce Dębica, która poległa w starciu z Górnikiem II aż 1:4.
- 10.05.2009 20:02
W zwycięstwie gospodarzom bardzo pomogła zmiana taktyki. W drugiej części spotkania trener Tadeusz Łapa zrezygnował z agresywnej gry na całym boisku. Nakazał swoim piłkarzom cofnąć się i poczekać na kontry.
Okazało się, że ta decyzja była strzałem w dziesiątkę, bo w pierwszej połowie goście radzili sobie naprawdę bardzo dobrze. Spokojnie wymieniali podania, a \"zielono-czarni” nie mogli sobie z nimi poradzić. Na szczęście już w 9 minucie do siatki Bartłomieja Dydo trafił Kamil Stachyra. \"Kapi” urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki.
- Wynik mógł być tak jeszcze wyższy, bo oprócz czterech bramek mieliśmy jeszcze przynajmniej trzy bardzo dobre sytuacje. Nic nie wskazywało jednak na to, że po końcowym gwizdku będziemy mieli powody do radości, bo rywale nas zaskoczyli. Oprócz cofnięcia się do obrony kluczowy był też drugi gol, bo to rywale musieli nadal atakować. Po przerwie dwie kontry zakończyły się bramkami, a potem Paweł Jędrzejuk trafił w słupek, a Paweł Klimkiewicz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Wisłoki - mówi szkoleniowiec Górnika II.
Dobrą skutecznością popisał się też Krystian Wójcik, który najpierw sfinalizował akcję Michała Grobelnego, a po zmianie stron wykorzystał podanie Dariusza Osucha i chociaż nieczysto trafił w piłkę to ta wtoczyła się do bramki gości. Dzięki wczorajszej wygranej Górnik II awansował na trzecią pozycję w tabeli.
Bramki: Stachyra (9), Wójcik (40, 65), Klimkiewicz (74) - Kantor (25-karny).
Górnik II: Giertl - Bodziak, Benevente, Rafalski (46 Klajda), Jędrzejuk, Jankowski, Wójcik (76 Flis), Michalak, Stachyra (76 Wagner), Osuch, Grobelny (46 Klimkiewicz).
Wisłoka: Dydo - Bielatowicz, Pokrywka, Konrad, Mi. Wolański (69 Zych), Barycza (62 M. Kantor), Grębowski (74 Sołek), Kalita, Wolak, Zołotar (78 Ma. Wolański), D. Kantor.
Żółte kartki: Bielatowicz, Grębowski, Pokrywka, M. Kantor (W). Sędziował: Mariusz Śledź (Biała Podlaska). Widzów: 150.
Reklama













Komentarze