IV liga: W Rejowcu liczą się ze spadkiem
Nieszczęśliwie zakończył się dla Sparty Rejowiec Fabryczny sobotni mecz z Unią Bełżyce. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 2:0 i wydawało się, że dopiszą do swojego dorobku trzy punkty.
- 24.05.2009 19:14
Obie bramki padły po akcjach. - Mogło być ich więcej, bo mieliśmy jeszcze kilka stałych fragmentów gry, w tym sześć rzutów rożnych - mówi Robert Szokaluk, prezes Sparty. - Po przerwie nasi przestali grać, a goście zaczęli - dodaje.
Efekt tego był dla gospodarzy porażający. Stracili aż trzy gole i niemal pewne zwycięstwo wymknęło im się z rąk. Porażka skomplikowała ich sytuację w tabeli. Co prawda nadal zajmują dwunaste miejsce w tabeli, ale nie mogą być pewni utrzymania. W dodatku zrównali się punktami z trzynastą Włodawianką.
W Rejowcu są przygotowani na najgorsze.
- Trzeba się liczyć ze spadkiem. Ciężko będzie wydostać się z tego miejsca, bo musielibyśmy zdobyć kilkanaście punktów. A przy obecnym spadku z trzeciej ligi aż trzech naszych drużyn będziemy się musieli pożegnać z czwartą ligą - podsumowuje Szokaluk.
Takich problemów nie ma w Bełżycach. Ale są inne. - Od pewnego czasu mamy kłopot z rozegraniem dwóch równych połów w meczu - mówi Tomasz Kamiński, trener Unii. - Zazwyczaj jednak było tak, że w pierwszej szło nam lepiej, a w drugiej gorzej. Tu jednak było odwrotnie. Pomogła ostra reprymenda w szatni. Chłopcy zmotywowali się i zaczeli grać agresywnie - dodaje.
Z czego wynika taka postawa? - W dużej mierze z tego, że zespół jest młody. Średnia wieku wynosi poniżej 23 lat. Mamy spokojne utrzymanie i zawodnikom brakuje determinacji - kwituje Kamiński.
Bramki: Miazga (22), Bodys (35) - Samolej (55, 80), Gołofit (65).
Sparta: Kurzepa - Machnikowski, Wojciechowski, T. Rossa, T. Adamiec, Gwardiak, Bodys, Miazga (75 Świr), Ł. Jaruga (60 Ł. Kiejda), Ziarkowski, M. Adamiec.
Unia: Burek - Zieliński, Pietras, Michał Winiarski, Jezierski, Gołociński (89 Maciej Winiarski), Samolej, Boniaszczuk, Gałkowski (46 Walęciuk), Strug, Gołofit (75 Przemysław Skrzypczyński).
Żółte kartki: M. Adamiec (S) - Boniaszczuk, Głociński (U). Sędziował: Artur Krasowski (Biała Podlaska). Widzów: 200.
Reklama













Komentarze