Schulzowi na urodziny
Trwają imprezy i wydarzenia artystyczne z okazji 118 rocznicy urodzin Brunona Schulza zorganizowane przez Ośrodek \"Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.
- 12.07.2010 12:25
Już czynna jest wystawa fotografii Roberta Chudzyńskiego \"Pół miasta” (z komentarzem fotograficznym Lucjana Demidowskiego, Maksa Skrzeczkowskiego i Michała Woźniaka).
Dziś (13 lipca) o godz. 18 w siedzibie teatru pokaz filmu \"Niebo bez słońca” w reż. Jana Rybkowskiego (pierwszy polski film poświęcony Brunonowi Schulzowi) i spotkanie z Leonidem Golbergiem, dziennikarzem z Drohobycza.
W środę (14 lipca) o godz. 18 prezentacja wydawnictwa \"Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza”. To pierwszy album-przewodnik ukazujący Drohobycz poprzez prozę Schulza. Znajdują się w nim m.in. stare widokówki i współczesne fotografie. Spotkanie z dr Wierą Meniok (Centrum Polonistyczne Uniwersytetu w Drohobycz), redaktorem książki \"Prowincja osobliwa. Drohobycz Brunona Schulza”.
W czwartek (15 lipca) o godz. 18 pokazy dokumentacji foto i video Festiwali Schulzowskich w Drohobyczu.
W piątek (16 lipca) o godz. 18 diaporama Roberta Chudzyńskiego \"Tribute to Bruno Schulz” oraz pokaz najnowszych fotografii z Drohobycza Spotkanie z Grzegorzem Józefczukiem, nt.\"Życie i romantyzm. Schulzowskie inspiracje w fotografii”.
Reklama













Komentarze