Palikot: Lech Kaczyński nie powinien leżeć na Wawelu
Janusz Palikot atakuje: według najbardziej prawdopodobnej hipotezy Lech Kaczyński jest winny katastrofy smoleńskiej i nie powinien być pochowany na Wawelu. Oczekuję od kard. Stanisława Dziwisza i biskupów, że \"wyprowadzą\" Lecha Kaczyńskiego z Wawelu - oświadczył poseł PO.
- 15.07.2010 11:03
- Ja bym się nie martwił teraz tym, czy ja tutaj czegoś nadużywam czy nie, ja bym się martwił, w oparciu o co dokonano decyzji o pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu? Bo jeśli się okaże, że ma krew na rękach, że jest winien tej katastrofy, to co - wyprowadzimy Lecha Kaczyńskiego z Wawelu? I kardynał Dziwisz będzie tym, który będzie wyprowadzał? - pytał wiceprzewodniczący klubu PO Janusz Palikot w czwartek w Radiu Zet.
Para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy zostali pochowani na Wawelu w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów; zginęli 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, razem z członkami delegacji lecącej na uroczystości katyńskie.
\"Oczekuję takiej odwagi od kardynała Dziwisza i od innych biskupów, że jak wprowadzili lekkomyślnie Lecha Kaczyńskiego na Wawel, to go równie właśnie łatwo i skutecznie wyprowadzą z tego Wawelu\" - mówił Palikot.













Komentarze