Szkoły: 30 tys. nauczycieli straci w tym roku pracę
Zwolnienia i kolejna godzina pracy tygodniowo bez wynagrodzenia, to czeka nauczycieli od września. Związkowcy alarmują. Pracę może stracić nawet 30 tyś. pracowników.
- 13.08.2010 08:57
Część dyrektorów już w tym roku zaleca nauczycielom w ramach dodatkowej godziny pracę w świetlicach, czy prowadzenie zajęć pozalekcyjnych. W ten sposób chcą ograniczyć liczbę zatrudnionych. Od września sytuacja dotyczyć będzie większości szkół.
– 11 nauczycieli ze świetlicy zostanie zastąpionych tymi, którzy pracują już w szkole – mówi Urszula Żyła z Zarządu Szkół i Przedszkoli w Chrzanowie.
Nauczyciele protestują. Czekają ich zwolnienia. Za dodatkowe godziny pracy nie dostaną wynagrodzenia. Wielu z nich bezskutecznie podaje dyrektorów szkół do sądów pracy.
Sławomir Borniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego wyjaśnia: - Dodatkowe godziny wprowadzono po to, żeby nie wydłużać pensum z 18 do 22 godzin. Bo wtedy pracę straciłoby 100 tys. nauczycieli.
Reklama













Komentarze