Reklama
Lublin musi pożyczyć pół miliarda w ciągu czterech lat
Lublin może liczyć na wsparcie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Radni zgodzili się, by miasto mogło podpisać umowę na pożyczkę nawet 500 mln do 2013 roku. W grudniu na konto ratusza wpłynie już 177 mln zł.
- Pit
- 04.11.2010 21:10
- Pieniądze, które teraz otrzymamy będą wykorzystane na sfinansowanie inwestycji w mieście, min. remontu Teatru Starego, czy przebudowy skrzyżowania ulic 3 Maja i Radziwiłłowskiej - mówi Irena Szumlak, skarbnik miejski.
Dzięki zgodzie radnych, miasto w ciągu czterech lat będzie mogło pożyczyć nawet 500 milionów zł. Oczywiście, na wszystko będzie się musiała zgodzić rada, a kwota nie będzie mogła naruszyć kwoty długu miasta, która nie może przekroczyć 60 % rocznych dochodów.
Europejski Bank Inwestycyjny dał Lublinowi pożyczkę na bardzo dobrych warunkach.Odsetki rocznie wyniosą 3.8 %. W komercyjnych bankach oprocentowanie wynosi nawet do 7 %.
Data dodania:
04.11.2010 21:10
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze