Po kontroli firm odśnieżających Lublin: Część sprzętu jest wątpliwej jakości
Część sprzętu jest wątpliwej jakości, niektóre pojazdy też nie są idealne – stwierdza Tomasz Radzikowski z Urzędu Miasta po kontroli firm, które na zlecenie magistratu odśnieżają lubelskie ulice.
- (drs)
- 14.12.2010 19:36
W środę mają się odbyć pierwsze dyscyplinujące rozmowy z szefami firm. Rozmowy, bo w tym przypadku na nic więcej magistrat sobie pozwolić nie może.
- Kiedy organizowaliśmy przetarg na odśnieżanie, chciałem wpisać do wymogów, że sprzęt nie może mieć więcej niż osiem lat, ale prawnicy uznali, że byłoby to niezgodne z prawem.
Ratusz zamierza zmienić sposób koordynacji i kontroli odśnieżania ulic. To jeden z podstawowych wniosków po niepowodzeniach z przełomu listopada i grudnia.
W magistracie ma zostać powołany specjalny zespół zadaniowy, w którego skład wejdą również przedstawiciele służb kryzysowych i strażnicy miejscy, do nadzoru oddelegowani zostaną też dodatkowi pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
Data dodania:
14.12.2010 19:36
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze