Czuby: 32-latek uprawiał marihuanę w barku
Żeby rośliny szybciej dojrzewały zainstalował specjalne oświetlenie i wentylatory. W piątek wieczorem na lubelskim osiedlu Poręba policjanci znaleźli domową hodowlę marihuany.
- 25.09.2011 11:06
– Policjanci z z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KMP w Lublinie ustalili, że w mieszkaniu na Porębie może być uprawa marihuany – mówi sierż. Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
W piątek wieczorem informacje kryminalnych potwierdziły się. – W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 32-letniego mężczyzny ujawniono uprawę konopi. W barku było ukrytych 18 małych sadzonek naświetlanych lampką – dodaje.
W mieszkaniu 32-letniego Michała P. znaleziono także specjalistyczne urządzenia do hodowli tego typu roślin, min. wentylatory, oświetlenia, namiot, folię izotermiczną i inne akcesoria. Michał P. trafił do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono 3 tys. zł.
– W sobotę Prokuratura Rejonowa w Lublinie zastosowała wobec 32-latka dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe – zaznacza Anna Smarzak.
Hodowcy za posiadanie i uprawę marihuany grozi do 3 lat więzienia.
Reklama
Komentarze