Lubelskiej policji przybędzie 186 funkcjonariuszy
Do końca roku w szeregi lubelskiej policji wstąpi 186 osób. Na ulicach pojawią się dopiero w drugiej połowie 2012 r. Wcześniej czeka ich szkolenie.
- 25.10.2011 20:29
– W listopadzie przyjmiemy 136 nowych funkcjonariuszy, w grudniu pozostałych pięćdziesięciu – mówi mł. insp. Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Taki limit ustalił Komendant główny policji. Wiąże się to też z dużą liczbą mundurowych, którzy w tym roku przeszli na emeryturę. W województwie lubelskim było 226 takich osób.
Policjanci, którzy zostaną przyjęci do pracy, wypadli najlepiej w naborach przeprowadzonych w tym roku. – Najpierw odbędą kursy w szkołach policyjnych, na ulicach można się ich spodziewać w sierpniu – wrześniu przyszłego roku – zaznacza Wójtowicz.
Gdzie trafią nowi stróże prawa? – Przede wszystkim do oddziałów prewencji, najwięcej rozpocznie służbę w Lublinie. Poza tym, w komendach w Chełmie, Zamościu, Biłgoraju – wylicza Wójtowicz. Policjant na początku służby zarabia ok. 1800 zł brutto.
Reklama

Komentarze