Będzie nowy projekt placu Litewskiego. Ratusz rezygnuje z koncepcji SAO Investments!
Ratusz znalazł podstawy do unieważnienia konkursu na koncepcję przebudowy pl. Litewskiego. Oznacza, to że zwycięski projekt firmy SAO Investments nie zostanie zrealizowany.
- 25.11.2011 10:55
Informację władze miasta podały na dzisiejszej konferencji prasowej. Projekt SAO Investments okazał się sprzeczny z warunkami zabudowy.
Teraz SAO Investments ma 10 dni na odwołanie się do Krajowej Izby Odwoławczej. Miasto nie będzie mogło ruszyć z nowym konkursem dopóki nie zakończy się postępowanie odwoławcze.
- Możliwe że jeszcze w tym roku rozpiszemy nowy konkurs na rewitalizację pl. Litewskiego - zapowiada prezydent Krzysztof Żuk.
Kontrowersyjny projekt
Krakowska spółka SAO Investments wygrała konkurs na koncepcję przebudowy Placu Litewskiego w listopadzie ub roku. Jury wybierało spośród 22 projektów. Jednak decyzja nie była jednogłośna. Zwycięski projekt wywołał kontrowersje.
Werdykt jury ostro skrytykowali eksperci, mieszkańcy Lublina i internauci. Ci ostatni zarzucali, że nowy plac Litewski będzie \"betonową pustynią\".
Koncepcja SAO zakłada niemal całkowitą przebudowę placu. Znacznie ograniczono zieleń. W centralnej części zaprojektowano tarasy, prowadzące do podziemnych pomieszczeń.
Wkrótce szczegóły z dzisiejszej konferencji prasowej.
Powiązane galerie zdjęć:
Reklama
Komentarze