Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Julię Goerges 6:1, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. W kolejnej rundzie wielkoszlemowego turnieju Polka zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką.
Michał Beczek
22.01.2012 16:18
Niedzielne spotkanie IV rundy trwało zaledwie 54 minuty i nie dostarczyło kibicom zbyt wielu emocji. Radwańska od samego początku dominowała na korcie.
Grała prawie bezbłędnie, dobrze serwowała i nie pozwalała rywalce złapać właściwego rytmu gry. Goerges miała spore problemy z odbiorem mocnych zagrań Polki, większość jej piłek lądowała na autach.
W efekcie krakowianka łatwo wygrała cztery pierwsze gemy. Dopiero przy stanie 0:4, 23-letnia Niemka zdołała utrzymać swoje podanie, ale Polka nie zdekoncentrowała się. Wygrała gema przy swoim serwisie, a chwilę później po raz trzeci przełamała rywalkę i wygrała seta 6:1.
W drugiej partii obraz gry nie zmienił się. 22 zawodniczka rankingu WTA Tour nadal popełniała sporo niewymuszonych błędów, a starsza z sióstr Radwańskich bez skrupułów to wykorzystywała. Niespodziewanie przy stanie 3:0 dla krakowianki, Niemka zdołała ją przełamać.
Po chwili okazało się, że był to tylko wypadek przy pracy. Polka wygrała trzy kolejne gemy i całe spotkanie 6:1, 6:1. Tym samym popularna „Isia” odrobiła punkty zdobyte w Melbourne przed rokiem, gdy wracając do gry po operacji stopy, dotarła do tego samego etapu.
We wtorkowym ćwierćfinale rywalką Radwańskiej będzie Wiktoria Azarenka, rozstawiona z numerem trzecim. Obie zawodniczki grały ze sobą trzy tygodnie temu w półfinale turnieju WTA w Sydney. Wówczas lepsza była Białorusinka.
– Z Wiką doskonale się znamy, zazwyczaj toczymy bardzo zacięte trzysetowe pojedynki. Teraz pewnie też tak będzie. Na pewno muszę zagrać mój najlepszy tenis, żeby wygrać. Wszystko jest możliwe – powiedziała na antenie Eurosportu Radwańska.
W tegorocznym Australian Open Polka zarobiła już 218 500 dolarów australijskich. Jeżeli wygra w ćwierćfinale, dostanie czek na dwa razy większą kwotę. Radwańska w Melbourne gra jeszcze w deblu, gdzie jej partnerką jest Słowaczka Daniela Hantuchova. Para rozstawiona z numerem ósmym w sobotę awansowała do 1/8 finału.
Komentarze