Bezrobocie w woj. lubelskim. 131 tys. ludzi bez pracy
131,1 tys. bezrobotnych wyniosła w styczniu liczba bezrobotnych w woj. lubelskim - podaje \"Rzeczpospolita\".
- 07.02.2012 07:40

(archiwum/Macie
Ministerstwo Pracy podało wstępną stopę bezrobocia w Polsce na koniec stycznia. W naszym województwie wyniosła ona 14,1 proc. Bezrobotnych jest ponad 131 tys. osób.
Dla porównania na Podkarpaciu stopa bezrobocia wyniosła 16,4 proc., a bez pracy jest 154,3 tys. ludzi. Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w Warmińsko-Mazurskim - 21,2 proc., a najniższą w Wielkopolsce - 9,8 proc.
Średnio w całym kraju bez pracy jest 2,12 mln ludzi, a stopa bezrobocia wynosi 13,3 proc.
- Bezrobocie zawsze rośnie pod koniec jesieni, gdy kończą się prace sezonowe, a zaczyna spadać wiosną, gdy rozpoczynają się prace w budownictwie, leśnictwie i rolnictwie - mówi gazecie Regina Chrzanowska, dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Krośnie.
Jak twierdzą eksperci część osób rejestruje się w pośredniakach, bo potrzebuje ubezpieczenia zdrowotnego.
Lubelskie poprawia wyniki. Gospodarka regionu ma się coraz lepiej
Reklama
Komentarze