Reklama
Policja zatrzymała księdza. Zarzut: molestowanie ministrantów
Policja zatrzymała dzisiaj księdza Bogusława P. Duchowny podejrzewany jest o wykorzystanie seksualne dwóch nastolatków spod Lublina. Ten sam ksiądz oskarżony jest również o molestowanie ministranta w Niemczech.
- 07.08.2012 12:46

Przed kilkoma tygodniami proces księdza rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie. Prokuratura oskarżyła go o to, że od lutego 2004 r. do lutego 2005 r., w miejscowości Pocking w Dolnej Bawarii, co najmniej trzykrotnie molestował 11-letniego ministranta Michaela H.
Ksiądz Bogusław P. pracował tam jako wikary. Według aktu oskarżenia nawiązał intymne kontakty z ministrantem: zapraszał chłopca do swojego mieszkania, nakłaniał do położenia się z nim w łóżku i dotykał jego narządów płciowych.
Wniosek o ściganie księdza przekazała do Polski prokuratura niemiecka. Sprawa trafiła do Krasnegostawu, ponieważ ksiądz zameldowany jest na stałe w powiecie krasnostawskim. Władze kościelne odsunęły go od zajęć z dziećmi i młodzieżą.
Sprawdź za darmo artykuły z 42 portali - zarejestruj się i czytaj teksty z kategorii Premium
Proces toczy się z wyłączeniem jawności. Adwokat duchownego powiedział przed salą rozpraw, że Bogusław P. nie przyznał się do winy, a w sprawie nie ma dowodów.
Kiedy lubelskie media opublikowały informacje o oskarżeniu księdza do prokuratury zgłosił się kolejny pokrzywdzony. Księdza P. poznał przed ponad 10 laty, gdy duchowny był proboszczem w podlubelskiej Turce. To doprowadziło do wszczęcia przeciwko księdzu kolejnego śledztwa. Duchownego obciążyło w sumie dwóch dorosłych już mężczyzn.
Ksiądz usłyszał w prokuraturze zarzut molestowania dwóch nastolatków. Nie przyznał się. Prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie.
Reklama
Komentarze