Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Lublinianka trafiła do elity MMA

Izabela Badurek podpisała kontrakt z UFC, najbardziej znaną federacją na świecie
Lublinianka trafiła do elity MMA
Jeszcze półtora roku temu walczyła na lubelskiej gali Thunderstrike Fight League.

Od tego czasu zrobiła jednak olbrzymi postęp, wygrała trzy ostatnie walki z rzędu i została dostrzeżona przez najsłynniejszą federację świata, UFC, z którą przed kilkoma dniami podpisała kontrakt. Zawodniczka poinformowała o tym na swoim oficjalnym fanpage'u na jednym z portali społecznościowych.

- W końcu mogę się pochwalić, jestem bardzo szczęśliwa, przede wszystkim dziękuje managerowi Sebastianowi Świerkotowi, mojemu trenerowi Robertowi Joczowi, który poświęca mi dużo czasu na treningach, mogę mu zaufać w 100 procentach. Mogłabym rozpisywać się godzinami jakie spotkało mnie szczęście, że trafiłam na odpowiednich ludzi w swoim życiu - napisała Badurek.

Lublinianka jest drugą Polką w historii UFC po Joannie Jędrzejczyk, która 14 marca stoczy pojedynek o pas mistrzowski wagi słomkowej. Badurek zadebiutuje podczas pierwszej gali tej federacji w Polsce, 11 kwietnia w Krakowie.

Jej rywalką będzie Rosjanka Aleksandra Albu. Co ciekawe, walka została zakontraktowana w kategorii 52 kg, podczas gdy nasza zawodniczka ostatnio walczyła w kategorii o siedem kilogramów większej. Ryzyko wydaje się dość duże, tym bardziej, że już wcześniej miewała problemy z utrzymaniem wagi.

- Na początku wystraszyłam się tej kategorii 52 kg, ale teraz mam pomoc dietetyczną od jednego z najlepszych dietetyków, Akopa Szostaka, z którym będę widziała się co tydzień i sprawdzała jak waga spada. Pomagać mi będzie też Katarzyna Zakrzewska, która wspólnie z Iron Horse Series w tak szybkim tempie ułożyła mi plan żywieniowy - dodała Badurek.

Polka w zawodowej karierze MMA stoczyła siedem pojedynków, z czego pięć wygrała i dwa przegrała. Po raz ostatni w oktagonie można byłą ją zobaczyć 31 stycznia na gali ACB 13 Poland w Płocku, gdzie przez poddanie w pierwszej rundzie pokonała Rosjankę Zairę Dyszekową.

Jej przeciwniczka Aleksandra Albu według większości źródeł stoczyła dopiero jedną zawodową walkę, ale według informacji, podawanych przez UFC było ich pięć i wszystkie zakończyły się zwycięstwami. Dla 24-letniej Rosjanki to także będzie debiut w UFC, bo jej wcześniejszy pojedynek z Julią Kedą został odwołany.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama