Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kamil Grosicki: Pozdrowienia dla Tomka Frankowskiego

ROZMOWA Z Kamilem Grosickim, skrzydłowym reprezentacji Polski
Kamil Grosicki: Pozdrowienia dla Tomka Frankowskiego
  • 8:1 z Gibraltarem. Chyba o takim mecz chodziło?

– Dziś przeciwnik był łatwy, można było popróbować czegoś nowego, ataków lewym i prawym skrzydłem. Wygrywając wysoko zrealizowaśmy swój cel, teraz myślimy już o kolejnych meczach.

  • Kolejny raz na lewej stronie współpracowałeś z Maćkiem Rybusem i z każdym meczem ta współpraca wygląda lepiej.

– No tak, szukamy się nawzajem, kiedy trzeba ja zaesekuruję Maćka, kiedy trzeba on pomoże w ataku. Same plusy, a z będzie coraz lepiej.

  • Jeśli chodzi o suche liczby, to był twój najlepszy występ w kadrze. Dwie bramki i asysty mówią same za siebie.

– Mimo że przeciwnik nie był za mocny, to cieszę się z tego, bo z takim przeciwnikiem też trzeba umieć strzelić czy dograć te piłki. To mi się udało.

  • Druga bramka to podcinka w stylu Tomka Frankowskiego.

– Pozdrowienia dla Tomka.

  • Przeciwko Niemcom także zagrałeś bardzo dobrze, notując efektowną asystę. Czujesz, że jesteś już w najlepszej dyspozycji?

– Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepsza. Wiadomo, że mecz z Niemcami kosztował mnie dużo sił, trzeba było angażować się mocno w destrukcję, ale mimo tego udało się pokazać też z przodu, zaliczyć asystę i to na pewno są plusy.

  • Po powrocie do klubu powinno być chyba łatwiej o miejsce w wyjściowej jedenastce.

– Mam nadzieję, że wrócę do Rennes mocniejszy, będę regularnie grał i dopisywał kolejne punkty w klasyfikaci kanadyjskiej. Chcę pomóc drużynie klubowej, tak jak reprezentacji. Liczę, że dostanę ku temu szanse i przyjadę w dobrej formie na październikowe zgrupowanie.

  • Awans na Euro 2016 jest już bardzo blisko.

– Na pewno nie będziemy chcieli czekać do ostatniego meczu. Jeśli to będzie możliwe, chcielibyśmy zapewnić sobie grę na turnieju we Francji już w Glasgow.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama