Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:0. Teraz ekstraklasa

Piłkarze Górnika Łęczna w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu pokonali 1:0 Pogoń Siedlce.
Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:0. Teraz ekstraklasa
Grzegorz Bonin strzelił jedyną bramkę w sparingu Górnika Łęczna z Pogonią Siedlce, fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

W sobotę, 15 lipca o godz. 15.30 piłkarze Górnika Łęczna zainaugurują w Chorzowie rozgrywki ligowe w sezonie 2016/17. Dzisiejszy sparing z Pogonią Siedlce był próbą generalną przed tym spotkaniem i prawdopodobnie pożegnaniem ze stadionem przy Al. Jana Pawła II w Łęcznej. Wszystko wskazuje bowiem na to, że mecze ligowe zielono-czarni będą rozgrywali na Arenie Lublin.

Spotkanie z Pogonią przebiegało pod dyktando gospodarzy, ale udało im się strzelić zaledwie jedną bramkę. W 7 min Przemysława Frąckowiaka pokonał Grzegorz Bonin. Później mimo kilku niezłych okazji, bramkarze Pogoni pozostali niepokonani.

Dzień przed meczem odbyło się spotkanie kibiców z prezesem Arturem Kapelko w sprawie gry Górnika na Arenie Lublin.

"Zebrani kibice jednoznacznie określili swoje podeście do gry w Lublinie deklarując bojkot spotkań zarówno w Lublinie jaki na meczach wyjazdowych, jeżeli jakiś mecz Górnika zostanie rozegrany w Lublinie. Dla Nas jest oczywiste, że Górniczy Klub jakim jest Górnik, założony dla górników powinien rozgrywać mecze w mieście w którym powstał czyli w Łęcznej. Dla Nas nie ważne jest czy Górnik będzie grał w ekstraklasie, pierwszej czy drugiej lidze, ważne jest aby grał w górniczym mieście.   Podsumowując nic jeszcze nie jest na papierze, ale jest w głowach panów organizujących spotkanie, którzy już postanowili. Celem spotkania  było przedstawienie beznadziejnej sytuacji w jakiej jest klub i uzyskanie przychylności fanów zielono-czarnych do gry na arenie Lublin. Oczywiście pomysł tego pokroju Naszej aprobaty nie uzyskał i nigdy nie uzyska!" - napisali kibice Górnika na swojej stronie internetowej.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Bonin (7).

Górnik Łęczna: Prusak - Sasin (81 Basta), Pruchnik (88 Szmatiuk), Bogusławski (88 Komor), Leandro (82 zawodnik testowany) - Bonin, Drewniak (72 Danielewicz), Tymiński (60 zawodnik testowany), Pitry, Piesio (71 Jarecki) - Grzelczak (64 Śpiączka).

Pogoń Siedlce: Frąckowiak (46 Misztal) - Chyła, Żytko, Jędrych (46 Panufnik), Wrzesiński, Krawczyk (46 zawodnik testowany), Dybiec, Bajdur, Tomasiewicz (46 Krawczyk), Świerblewski (46 Ciulak), Gołębiewski (46 Demianiuk).


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama