W VIII. Mistrzostwach Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego wezmą udział 92 drużyny. To około 950 uczestników, którzy będą rozgrywać mecze w czterech kategoriach wiekowych: lektorzy – starsi i młodsi oraz ministranci – starsi i młodsi.
Sobotnie mistrzostwa rozpocznie msza święta (godz. 10) w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie – Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej (ul. Bursztyna 20). Potem rozpoczną się mecze finałowe, które będą rozgrywane w sumie w ośmiu halach.
Główną areną mistrzostw będzie hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Głęboka 31). W tej właśnie hali o godz. 16.30 rozpocznie się mecz towarzyski pomiędzy ekipą złożoną z dziennikarzy TVP i aktorów a reprezentacją Wojska Polskiego. W drużynie TVP zagrają m.in.: Rafał Patyra, Tomasz Jasina, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Michał Czarnecki, Michał Chorosiński.
W przerwie meczu zaplanowano występ orkiestry wojskowej. W godz. 13–19 odbędzie się też akcja promocyjna wojska.














Komentarze