Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Avia i Powiślak zagrają w półfinale Pucharu Polski LZPN

Bez niespodzianek w pierwszych ćwierćfinałach Pucharu Polski LZPN. Powiślak ograł POM Iskrę... 6:3. Z kolei Avia po twardym boju zasłużenie pokonała w Lubartowie Lewart 2:0
Avia i Powiślak zagrają w półfinale Pucharu Polski LZPN

Autor: MKS AVIA ŚWIDNIK

Piłkarze Łukasza Gizy szybko prowadzili w Piotrowicach 2:0, ale na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 2:1 dla gości. To dawało nadzieję podopiecznym Pawła Kamińskiego na nawiązanie walki po zmianie stron. Kolejne gole padły jednak dopiero w samej końcówce. I była to prawdziwa kanonada. Ekipa z Końskowoli zaliczyła jeszcze cztery trafienia, a miejscowi dołożyli dwa.

– Na pewno straciliśmy za dużo bramek. Popełnialiśmy jednak proste błędy w defensywie i to na pewno martwi – przyznaje Łukasz Giza. – Koncentrujemy się już na kolejnym rywalu. Wiadomo, że w niedzielę czeka nas trudne spotkanie z Lublinianką – dodaje popularny „Gizmen”. Niestety, na rozgrzewce kontuzji doznał Damian Miazga. Dlatego cały mecz musiał zagrać Grzegorz Fularski. – Nie takie mieliśmy plany, ale uraz Damiana pokrzyżował nam szyki. Czy wróci na niedzielę? Trudno w tej chwili powiedzieć – wyjaśnia trener Powiślaka.

W drugiej parze trzecioligowa Avia wreszcie zanotowała zwycięstwo. Żółto-niebiescy przeważali, ale mieli problem, żeby wykorzystać chociaż jedną z wielu sytuacji. Po błędzie bramkarza Lewartu wynik w 56 minucie otworzył wreszcie Karol Barański. Później świdniczanie mogli szybko zamknąć mecz, ale ciągle czegoś brakowało. Konrad Kołodziej przymierzył w poprzeczkę, nieskuteczny był Mateusz Olszak, albo dobrze spisywał się golkiper miejscowych. Wreszcie Patryk Czułowski wykorzystał rzut karny i skończyło się wygraną gości 2:0. – Mamy nadzieję, że teraz pójdzie już z górki. Chłopaki ciężko pracowali przez pełne 90 minut i zasłużyli na ten sukces – cieszy się Tadeusz Łapa.

POM Iskra Piotrowice – Powiślak Końskowola 3:6 (1:2)

Bramki: K. Orłowski (30), Sobkowicz (82), Jurko (87) – Kopeć (6, 17, 81), Fularski (75), Kamola (80), Pięta (90+1).

Powiślak: Żuber – Piotrowski, Grzegorczyk, Kędra, Przychodzień, Banaszek, Fularski, Jezior (46 Sułek), R. Giziński (46 Pięta), Kopeć, Salamandra (46 Kamola).

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:2 (0:0)

Bramki: Barański (56), Czułowski (90-z karnego).

Lewart: Kuźma – Pęksa (80 Majewski), Piasek, T. Mitura, Terlecki, Rusinek (75 Golda), A. Pikul (70 R. Mitura), Szkutnik, Adamczuk, D. Pikul, Zuber.

Avia: Piotrowski (46 Wójcicki) – Wrzesiński (46 Kołodziej), Szymala (50 Wołos), Mazurek (46 Jarzynka), Barański, Piekarski (46 Orzędowski), Młynarski (46 Mroczek), Czułowski, Nowak, Maluga, Białek (46 Olszak).


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama