Rodzinne problemy pszczół. Konferencja w Pszczelej Woli
Około 350 osób weźmie udział w V Lubelskiej Konferencji Pszczelarskiej w Pszczelej Woli, która rozpocznie się w piątek. - To największa konferencja pszczelarska w Polsce - podkreślają organizatorzy.
- 21.01.2014 15:30
- Podczas konferencji będzie można wysłuchać 25 wykładów - podaje Cezary Kruk z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, który organizuje sympozjum. - Główne problemy, które zostaną poruszone podczas trzydniowej konferencji to technologia pasieczna, choroby pszczół jak też hodowla i selekcja tych owadów.
W konferencji wezmą udział nie tylko pszczelarze z Polski, ale też Litwy, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Francji.
Wśród prelegentów będzie m.in. Jos Guth z Luxemburga, który opowie m.in. o wychowie matek pszczelich z wykorzystaniem tarterów i rodzin piastujących jak też profesjonalnym tworzeniu odkładów.
Konferencja pt. "Aktualne problemy nowoczesnego pszczelarstwa” w Zespole Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli rozpocznie się w piątek o godz. 10.
Reklama












Komentarze