Reklama
Żandarm w przedszkolu nauczy dzieci
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej nauczą dzieci z lubelskich przedszkoli zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- 07.05.2013 18:39

M.in. to zakłada porozumienie, które w poniedziałek podpisali w Lublinie kurator oświaty Krzysztof Babisz i płk Wiesław Chrzanowski, komendant Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. To jemu podlega Wydział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, który będzie realizował program profilaktyczny \"Żandarm i Przedszkolak”.
– Głównym założeniem programu jest nauczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie w nich umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia – wyjaśnia Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty.
Projekt będzie realizowany w przedszkolach publicznych w Lublinie. Polega na przeprowadzeniu pogadanek na temat bezpieczeństwa oraz na pokazach sprzętu będącego na wyposażeniu Żandarmerii Wojskowej. W planach są także m.in. wspólne konkursy dla uczniów i nauczycieli.
Reklama
Komentarze