Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obserwuj Dziennik Wschodni na Facebooku!

Wybory 2020. Większość Polaków chce iść do lokalu wyborczego i zagłosować osobiście

45.7 proc. pytanych Polaków chce iść do lokalu wyborczego, by zagłosować w wyborach prezydenckich w tradycyjny sposób - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".
Wybory 2020. Większość Polaków chce iść do lokalu wyborczego i zagłosować osobiście
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: Maciej Kaczanowski/archiwum

Niewiele mniej jest jednak osób, które uważają, że tzw. wybory mieszane, czyli połączenie tradycyjnych z korespondencyjnymi, to dobry pomysł. Taką opcję wskazało 42.8 proc. ankietowanych.

Zaledwie 5.7 proc. badanych odpowiedziało, że chciałoby otrzymać pakiet wyborczy, aby go odesłać.

Przypomnijmy, że w sobotę ukazał się też sondaż wyborczy, przygotowany również przez United Surveys na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Największym poparciem wśród pytanych Polaków cieszył się Andrzej Duda, którego wskazało 43.7 badanych. Drugi w kolejności był nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską. Na niego zagłosowałoby 14 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach znaleźli się: niezależny kandydat Szymon Hołownia (13.3 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL (9.8 proc.), Krzysztof Bosak z Konfederacji (6.9 proc.) i Robert Biedroń z Lewicy (5.2 proc.). 7.1 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby swój głos.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama