Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Puławy: Ułatwią przejazd z ul. Norblina do Romów

Do końca roku powstanie brakujący odcinek ul. Norblina w kierunku nowego skrzyżowania z ul. Kowalską i dalej do ul. Romów. Wąskie, betonowe płyty zastąpi betonowa kostka. Pojawią się także nowe chodniki i latarnie z energooszczędnymi lampami.
Puławy: Ułatwią przejazd z ul. Norblina do Romów

Autor: rs

Kostka na ul. Norblina kończy się tuż za skrzyżowaniem z ul. Murarską. Żeby przejechać dalej, a więc do skrzyżowania z nowym fragmentem Kowalskiej lub do ul. Romów, kierowcy muszą znacznie zredukować prędkość jazdy. Dalsza część drogi zbudowana jest ze starych, wąskich, betonowych płyt. To jeszcze w tym roku ma się zmienić na lepsze.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił już przetarg na przebudowę ul. Norblina. Zgodnie z projektem, jej brakujący fragment przykryje betonowa kostka. Po obydwu stronach jezdni znajdą się nowe chodniki, które zostaną ułożone od skrzyżowania z Zabłockiego, przez Murarską i Kowalską, aż do ul. Romów. W planach jest także kanalizacja deszczowa, nowe nasadzenia i wymiana latarni. Przy ul. Norblina stanie 9 nowych słupów z lampami LED. W ramach tego samego przetargu powstanie także obustronny chodnik przy położonej obok ul. Murarskiej, gdzie również zaplanowano nowe oświetlenie.

ZDM na oferty od zainteresowanych firm czeka do 5 czerwca. Prace budowlane powinny zakończyć się w listopadzie.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama