Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Motor Lublin ma nowego obrońcę

Kolejne plotki transferowe okazały się prawdziwe. W środę Motoru Lublin ogłosił, że kontrakt z beniaminkiem II ligi podpisał Paweł Moskwik, ostatnio zawodnik Znicza Pruszków.
Motor Lublin ma nowego obrońcę

Autor: Sylwia Kulig/motorlublin.eu

Moskwik ma 28 lat, może występować w roli lewego obrońcy, a także lewego pomocnika. Świetnie spisywał się też w sezonie 2019/2020. Zagrał w 32 meczach ligowych w barwach Znicza i zapisał na swoim koncie osiem bramek, a także sześć asyst.

W latach 2014-2016 nowy nabytek żółto-biało-niebieskich rozegrał 45 spotkań w ekstraklasie dla Piasta Gliwice. I zdobył w nich dwie bramki. W swojej karierze zakładał także koszulkę: Unii Oświęcim, Puszczy Niepołomice, a także Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na swoim koncie ma również ponad 62 występy na zapleczu ekstraklasy (siedem goli i siedem asyst) i 65 na poziomie II ligi (18 goli i osiem asyst).

Co ciekawe, w sezonie 2012/2013, kiedy występował w Puszczy Moskwik zapisał na swoim koncie 10 bramek w II lidze. Dwa kolejne trafienia dołożył w rozgrywkach Pucharu Polski. Wspólnie z Mateuszem Cholewiakiem (obecnie Legia Warszawa) został wtedy najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Jakie cele zawodnik stawia sobie po przenosinach do Lublina? – Przyszedłem do Motoru, aby wraz z nim awansować do wyższej ligi. Mam nadzieję, że swoją grą przyczynię się do tego. Myślę, że moje doświadczenie tylko pomoże w osiągnięciu wspólnego celu, a ja swoją postawą udowodnię, że warto było na mnie postawić – mówi Paweł Moskwik cytowany przez klubowy portal żółto-biało-niebieskich.

28-latek jeszcze dzisiaj ma dołączyć do reszty zespołu, która przebywa w Siedlcach na zgrupowaniu. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Mirosława Hajdy rozegrają też kolejny mecz kontrolny. Tym razem zmierzą się z drugoligową Pogonią.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama