Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Pierwszy dzień wiosny 2021. Pokażcie to na zdjęciach

Ta astronomiczna rozpoczęła się w sobotę. A wiosnę kalendarzową witamy dzisiaj, 21 marca.
Pierwszy dzień wiosny 2021. Pokażcie to na zdjęciach
Tak było rok temu w Lublinie

Autor: Krzysztof Mazur/archiwum

W sobotę o godzinie 10.37 słońce weszło na linię równika niebieskiego i przecięło go w tzw. punkcie Barana. Astronomowie uważają to za symboliczny początek wiosny astronomicznej. To równonoc wiosenna, zwaną inaczej przesileniem. Oznacza to, że dzień trwa niemal dokładnie tyle, ile noc.

Natomiast, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest stałym terminem i zaczyna się zawsze 21 marca. Tego dnia uczniowie zazwyczaj obchodzą Dzień Wagarowicza. W tym roku może być trudno, bo dzień ten wypada w niedzielę.

 Astronomiczna wiosna potrwa do 21 czerwca. Niestety, warunki pogodowe nie przypominają jeszcze tych wiosennych. Ale już za tydzień, w sobotę 27 marca, na termometrach możemy zobaczyć 15–16 st. C.

>>>>>>

Jak spędzacie pierwszy dzień wiosny? W plenerze czy pod kocem? Pokażcie nam to na zdjęciach ([email protected]). Opublikujemy je na naszej stronie.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama