Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kiedy powrót do szkół? Premier mówi, że może „jeszcze w tym roku”

– Jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego – mówił w Bolesławcu premier Mateusz Morawiecki.
Kiedy powrót do szkół? Premier mówi, że może „jeszcze w tym roku”

Autor: Maciej Kaczanowski (archiwum)

Premier wizytował w poniedziałek Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. – Przeznaczone środki ze strony budżetu centralnego pozwoliły kadrze medycznej i kadrze technicznej w bardzo krótkim czasie przygotować dodatkowych 65 łóżek, które służyły też pacjentom z całego Dolnego Śląska – mówił.

– To właśnie ta część medyczna, medycy, pielęgniarki, którzy mają możliwości leczenia, zapewnili wielu pacjentom opiekę, zapewnili ludziom, którzy chorowali na COVID-19, możliwość normalnej opieki medycznej – podkreślał szef rządu.

Morawiecki podziękował obecnej na konferencji wiceminister edukacji i nauki Marzenie Machałek, która zadbała o to, aby w sprawny sposób zorganizować szczepienia nauczycieli. – Dzięki temu, jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego i zapewnić bezpieczeństwo dla naszych nauczycieli – powiedział.

– Dziękuje też pani minister za to, że jest opiekunką, takiego z perspektywy gospodarki niezwykle ważnego programu, to jest program kształcenia zawodowego i technicznego – mówił premier i dodał, że cały czas odbywa setki rozmów z inwestorami z całego świata. – Oni sygnalizują przede wszystkim tę potrzebę - dostosowanie kształcenia uczniów, młodzieży, absolwentów, do potrzeb poszczególnych branż, poszczególnych sektorów gospodarki narodowego. To wszystko bierze początek w kształceniu zawodowym, technicznym, politechnicznym później – podkreślał.

Premier dziękował także medykom. – Z tego miejsca chciałbym podziękować kadrze medycznej. Rozmawiałem z panem dyrektorem, który jest z nami, również z kadrą medyczną tego ośrodka, szpitala w Bolesławcu i tego dodatkowego zbudowanego szpitala – powiedział.

Dziękował za "poświęcenie, za serce, oddanie dla pacjentów i ratowanie zdrowia i życia Polaków". "Dziękuję bardzo wszystkim medykom".


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama