Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rektor KUL zapowiada nowy kierunek. Konkurencja dla Uniwersytetu Medycznego

Ks. prof. Mirosław Kalinowski właśnie oficjalnie potwierdził, że katolicka uczelnia ma zamiar kształcić lekarzy. Podał datę.
Rektor KUL zapowiada nowy kierunek. Konkurencja dla Uniwersytetu Medycznego

Autor: Archiwum

Takie informacje rektor KUL przekazał w wywiadzie udzielonym serwisowi Katolickiej Agencji Informacyjnej. Ks. prof. Mirosław Kalinowski mówi w nim, że już teraz uczelnia oferuje nauki o zdrowiu. Mowa o pielęgniarstwie, a od października będzie także położnictwo.

– Zabiegamy też o uruchomienie pielęgniarstwa w Filii KUL w Stalowej Woli – dodaje w wywiadzie rektor i przyznaje: – Intensywnie pracujemy nad tym, by otworzyć kierunek lekarski. Ambicje takie przyświecały władzom uczelni już w 1938 r. – istnieje taka ustawa senatu.

Rektor tłumaczy, że taki kierunek rozwoju uczelni jest zapisany w uchwale senatu z 1938 roku. – Wówczas ustalono, że w 1940 roku ma zostać otwarty kierunek lekarski. Sytuacja polityczna w kraju nie pozwoliła na realizację planów, obecnie możemy do nich powrócić. Uchwała, która zapowie kierunek, będzie procedowana na jesiennym posiedzeniu senatu. Rok 2023 może być realnym terminem dla uruchomienia medycyny na KUL – mówi ks. prof. Kalinowski.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama